Contact Form

Please feel free to contact us for more details or suggestions

Vinařství KNĚŽÍ HORA

Vinařství Kněží hora s.r.o. bylo založeno v roce 2012 a zaměřuje se výhradně na výrobu přívlastkových vín nejvyšší kvality, z hroznů jihomoravských vinohradů. Sídlo vinařství se nalézá v Bzenci, v srdci jižní Moravy, v oblasti proslulé pěstováním vinné révy již po dlouhá staletí. Vína jsou zpracovávána pomocí nejmodernějších technologií dle starých osvědčených postupů, což velmi kladně ovlivňuje jejich vůni, chuť a všechny další vlastnosti, kterými by měla kvalitní vína disponovat. Výroba probíhá výlučně ve speciálních nerezových tancích, červená vína dozrávají ve francouzských dubových sudech, bílá jsou kompletně zpracovávána metodou řízeného kvašení. Veškerá vína děláme se srdcem, s láskou k vínu, a výsledná kvalita tomu také odpovídá.


Bílá

Chardonnay, 2014, viběr z hroznů, Vinařství Kněží Hora, 0,75l
(polosladkéMorava/Bzenec12,0%)
Barva těchto vín s intenzivní, plnou a harmonickou vůní, bývá světle žlutá, zelenožlutá až nazlátlá. Chuť je obvykle plná, dlouho doznívající, jemně kořenitá, s elegantní kyselinou, minerální až křemenná.
175,- Kč
Ask
Ryzlink rýnský, 2013, pozdní sběr, Vinařství Kněží Hora, 0,75l
(polosuchéMorava/Olbramovice12%)
Barva je obvykle světle zelenožlutá, s přibývající zralostí se pak objevují zlatavé odstíny a u výběrů z bobulí až jantarové tóny.
Vůně je velmi rozmanitá a odvíjí se od půdního typu vína či jednotlivého ročníku.
Ve víně můžeme nalézt svěží ovocnou vůni, nádech lipového květu nebo také zemitou, kořenitou vůni.
Vína této odrůdy jsou velmi vhodná pro archivaci.
Doporučujeme k: Hodí se ke studené kuchyni, mořským plodům, rybím pokrmům a bílým masům.
175,- Kč
Ask
Sauvignon, 2014, jakostní víno, Vinařství Kněží Hora, 0,75l
(polosuchéMorava/Karlín12%)
Typická odrůdová vína jsou světle zelenožlutá, intenzivně aromatická, kořenitá, s výraznější kyselinkou a s vyšším obsahem alkoholu.
Ve vůni a chuti můžeme hledat ovoce s nádechem kopřiv.
175,- Kč
Ask
Sauvignon, 2013, pozdní sběr, Vinařství Kněží Hora, 0,75l
(suchéMorava/Dolní Věstonice13%)
Typická odrůdová vína jsou světle zelenožlutá, intenzivně aromatická, kořenitá, s výraznější kyselinkou a s vyšším obsahem alkoholu.
Ve vůni a chuti můžeme hledat ovoce s nádechem kopřiv.
Tato vína jsou vhodná k dlouhodobé archivaci.
Doporučujema k: Aromaticky výrazná a suchá vína Sauvignon jsou vhodná jako aperitiv či ke studeným předkrmům, ke chřestu a kozím sýrům. Plnější a zralá vína jsou vhodná ke kořenitým jídlům, k vařené šunce, k bílým masům se smetanovými omáčkami, k rybám s výraznější úpravou nebo uzeným. Výběry se výborně hodí ke sladkým dezertům.
175,- Kč
Ask
Ryzlink Vlašský, kabinetní víno, 2014, 0,75l
(suchéMorava/Veselí nad Moravou12%)
Typická odrůdová vína jsou světle zelenožlutá, zahrnují širokou škálu vůní od vinné, příjemně květinové s nádechem květu lípy, hořkomandlové nebo jablečné až po medové tóny přívlastkových vín.
Mají plnou, harmonickou chuť, která osvěží příjemnými kyselinkami.
DOPORUČUJEME K
Suchá vína Ryzlinku vlašského se dobře uplatní jako aperitiv ke studeným předkrmům a k celé paletě jídel jednoduché, všední kuchyně. Hodí se k zeleninovým jídlům i zeleninovým polévkám a bílým sýrům, k lehké úpravě ryb či jemným paštikám, ale i k šunce nebo vepřové pečeni.
175,- Kč
Ask
Veltlínské zelené, pozdní sběr, 2013, 0,75l
(suchéMorava/Dolní Věstonice12%)
Typická vína tohoto typu mají světle zelenou až zelenožlutou barvu, svěží pronikavou vůni, střední tělo, vyváženou chuť s ovocnými tóny a s vyšším obsahem příjemných kyselin.
DOPORUČUJEME K
Jsou vhodná pro denní stolování a lze je kombinovat s širokou škálou pokrmů. Mladá vína jsou vhodná ke studeným masům, omáčkám a slaným předkrmům, vyzrálá pak k hovězímu, filé z mořských ryb a k neutrálním omáčkám.
175,- Kč
Ask

Červená

Frankovka barrique, pozdní sběr, 2013, 0,75l
(suchéMorava/Strážnice12,5%)
Ve vínech Frankovky je vždy poněkud více kyselin nežli v ostatních červených vínech a na počátku jsou tvrdší i třísloviny.
Tato skutečnost vede producenty kvalitních vín ke snížení sklizní redukcí hroznů, k prodloužení doby nakvášení rmutu a tím i k získání vyššího extraktu.
Zároveň se vína ponechávají delší dobu vyzrávat v dřevěných sudech či v sudech Barrique.
Víno v přívlastkových kvalitách je vhodné k dlouhodobé archivaci.
DOPORUČUJEME K: V závislosti na vyzrání hroznů může být Frankovka běžným denním vínem ke svačinám a k celé řadě obvyklých jídel všedního dne.
345,- Kč
Ask
Modrý Portugal barrique, výběr z hroznů, 2013, 0,75l
(suchéMorava/Strážnice13,5%)
Odrůda Modrý Portugal se od pradávna pěstuje v Dolním Rakousku a Maďarsku, odkud se rozšířila do ostatních evropských států. Modrý Portugal býval nejrozšířenějí modrou odrůdou, nejen pro svou vysokou plodnost, ale i proto, že se díky své jemnosti a svěžímu aroma dobře pije.
DOPORUČUJEME K: Na venkově bývalo toto víno doprovodem pracovních svačin i běžných denních jídel.
BARRIQUE
Barrique je dubový sud o obsahu asi 225 litrů, který se používá k vyzrávání vín. Pro uložení vína se mohou tyto sudy použít pouze třikrát. Víno ze dřeva sudu vyluhuje aromatické látky (vanilín, laktony, třísloviny a nezkvasitelné sacharidy). Délka ležení v „barikovém“ sudu záleží na zkušenostech sklepmistra a požadavcích na konečné aroma a chuť vína.
DOPORUČUJEME K: Na venkově bývalo toto víno doprovodem pracovních svačin i běžných denních jídel.
405,- Kč
Ask
Cabernet Moravia barrique, jakostní víno, Vinařství Kněží Hora, 2013, 0,75l
(suchéMorava/Velké Bílovice13%)
První vyšlechtěná odrůda kabernetového typu na Morave. Vznikla křížením odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc.
Víno vyrobené z dobře vyzrálých hroznů velmi barevné, má nižší kyseliny a jemné třísloviny. U konzumentů nachází stále větší oblibu. Pokud vína mají možnost zrát na sudu, podstatně se zvyšuje jejich kvalita a prodlužuje uchovatelnost.
Doporučujme k: Cabernet Moravia se podává k masitým jídlům s kořeněnými omáčkami, k tmavým či uzeným masům a k tučným či tvrdým sýrům.
255,- Kč
Ask

Otevírací doba

PO - Pá 10:00 – 21:00
SO - Ne 11:00 – 21:00

Sdílet

Kontakty

+420 222 365570
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5

Galerie