Contact Form

Please feel free to contact us for more details or suggestions

Vinařství LAHOFER/Vinařství HANZEL

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodeřuje 430 hektarů třeba na tratích Babíčák, U Hájku, Volné Pole, Waldberg, Lampelberg, Šác, Dolina, Špičák, Leskoun a další.

V roce 2014 Vinařství LAHOFER majetkově vstoupilo do miroslavského Vinařství HANZEL. To od navýšení své výrobní kapacity v roce 2012 odebíralo od Vinařství LAHOFER podstatnou část suroviny pro svou vlastní výrobu.
Kromě značky Vinařství HANZEL a samotného vinařství, které disponuje technologiemi o výrobní kapacitě zhruba sto dvacet tisíc lahví ročně, rozšířilo Vinařství LAHOFER  své portfolio i o historickou budovu miroslavského vinařství, která byla nově zrekonstruovaná na hotel se stylovou vinárnou, restaurací a školícím centrem.


Bílá

novinkaMladý LAHOFER 2018, Vinařství LAHOFER, moravské zemské víno, 0,75l.
(polosuchéMorava/Znojmo11,0%)
Víno s tradičním názvem Mladý LAHOFER je prvním vínem ročníku 2018 z Vinařství LAHOFER. Svěží cuvée z odrůd Müller Thurgau a Muškát moravský vás ve vůni omámí ovocnými tóny s jemným kořenitým nádechem muškátového květu, na jazyku vás pohladí příjemná kyselinka s chutí po mandarinkách a broskvovém kompotu. Etiketa letošních mladých vín z Vinařství LAHOFER odkazuje na sté výročí vzniku samostatného československého státu. Symbol Mladé LAHOFERky zrcadlí trojvrší ve státním znaku Slovenska (Tatra, Fatra a Mátra). Mladý český lvíček na etiketě LAHOFERa svléká trenýrky, jeden ze symbolů dneška.
150,- Kč
Ask
novinkaMuškát žlutý, 2017, moravské zemské víno, Vinařství Hanzel, 0,75l
(sladkéMorava/Znojmo9,5%)
Bílé víno z Muškátu žlutého z vinice Šác blízko vinného hrádku Lamplberg má lákavě zlatavou barvu s kořenitou muškátovou až parfémovou vůní s ovocně-květinovými tóny. V nich můžete najít třeba směs limetky, angreštu a grepu s lučním medem a osvěžující kyselinkou. Toto málo obvyklé víno doporučujeme ke grilovaným rybám, bílému masu s výraznějším kořením a ke sladkým dezertům.
235,- Kč
Ask
novinkaRulandské šedé, 2016, pozdní sběr, Vinařství Hanzel, 0,75l
(polosuchéMorava/Znojmo13,0%)
Harmonické víno barvy lipového květu se zlatavými odlesky, v jehož vůni odhalíte nasládlé vanilkové a medové tóny a jemný kouř. Víno před lahvováním nazrávalo tři měsíce v sudu z moravského dubu. Plné, mohutné tělo tohoto Rulandského šedého doprovází hebká, vyrovnaná chuť kandovaného ovoce a sušené hrušky. Kombinovat je můžete s jemnou paštikou z husích jater, telecím na grilu, rybami, korýši nebo drůbeží.
235,- Kč
Ask
novinkaRulandské bílé, 2016, pozdní sběr, Vinařství Lahofer, 0,75l
(polosladkéMorava/Znojmo10,5%)
Harmonické víno zelenkavé barvy se zlatavými odlesky, v jehož vůni odhalíte nasládlé minerální i ovocné tóny, vůni květin, zralé hrušky a jemnou chlebovinku s vanilkovým tónem.Chuť,v níž je cukr dokonale sladěný s kyselinkou, je plná a extraktivní, se stopami ovoce, lískového oříšku a jemné vanilky.Toto víno můžete vyzkoušet k uzeným rybám, pečenému bažantu, pikantním paštikám a měkkým sýrům.
215,- Kč
Ask
novinkaPálava, 2017, výběr z hroznů, Vinařství Hanzel, 0,75l
(polosladkéMorava/Znojmo12,0%)
Robusní, plné víno odrůdy Pálava vyrobili ve Vinařství HANZEL z nádherně vyzrálých hroznů, které vínu dali sytě zlatou barvu a medovou vůni s podtóny hrozinek a rozkvetlé růže. Chuť je medově vyzrálá, intenzivní, připomínající kompotované meruňky s meduňkovým nádechem. Pálava se bude dobře doplňovat s výrazně kořenitým jídlem, lehkými sorberty nebo citronovou zmrzlinou.
265,- Kč
Ask
novinkaTramín červený, 2016, pozdní sběr, Vinařství Lahofer, 0,75l
(sladkéMorava/Znojmo10,5%)
Zlato-zelenkavý sladký Tramín s jemně kořenitou vůní i chutí. Příznivci tohoto typu vína ocení výraznou a typickou vůni medu, čajových růží, zázvoru a liči. V chuti ucítíte svěží kyselinku a meduňkový džem, harmonii podtrhuje přírodní zbytkový cukr. Elegantní Tramín podávejte dobře vychlazený například ke sladkým moučníkům. Dobře se shodne s pikantní paštikou a husími nebo kachními játry či méně aromatickými sýry. Perfektní je rovněž jako aperitiv.
245,- Kč
Ask
novinkaMuškát moravský, 2016, pozdní sběr, Vinařství Lahofer, 0,75l
(SladkéMorava/Znojmo9,5%)
Svěží, lehké a kořenité víno s jiskrnou, zelenkavě zlatavou barvou se vyznačuje příjemnou vůní po muškátovém oříšku a sušených rozinkách s jemnými tóny meruněk. Medové aroma proložené muškátem vycítíte i v chuti, která je příjemně sladká a kořenitá, s výraznějšími kyselinkami. Muškát moravský se dobře kombinuje s rybami a jemnými paštikami anebo s mírně sladkými dezerty neutrální chuti, ale toto zajímavé voňavé víno se díky kyselinám snese i s bílým masem upraveným s aromatickými kořenícími směsmi.
210,- Kč
Ask
novinkaPálava, 2017, výběr z hroznů, Vinařství Lahofer, 0,75l
(sladkéMorava/Znojmo11,0%)
Elegantní sladká Pálava z vinařství LAHOFER má brilantní, medově zlatou barvu a velmi dobrou viskozitu. Pestrá paleta vůní se rozevírá od hrozinek a muškátového oříšku, přes čajovou růži, med a pomerančovou kůru až po typickou kořenitost tramínu. Mohutná, šťavnatá, medově citrusová chuť připomíná vyzrálý sladký pomeranč a přechází do pikantního závěru s dlouhou perzistencí. Pálava se bude dobře doplňovat s výrazně kořenitým jídlem, lehkými sorbety i citronovou zmrzlinou.
270,- Kč
Ask
novinkaRyzlink rýnský, 2015, pozdní sběr, Vinařství Lahofer, 0,75l
(suchéMorava/Znojmo13,0%)
Svěží, zelenkavě zlatavá barva vína se snoubí s jeho výraznou kořenitou vůni po lipovém květu a meruňkovém kompotu a s jemnými minerálními tóny. V chuti je víno suché, plné a extraktivní s pikantní kyselinkou a ovocitou dochutí. Toto harmonické víno se může stát průvodcem rybích, vepřových a telecích mas, grilovaných kuřat a tvrdých sýrů, i jako báječný aperitiv či doprovod čínských specialit.
225,- Kč
Ask
Rulandské bílé, 2015, pozdní sběr, Vinařství Lahofer, 0,75l
(suchéMorava/Znojmo12,5%)
Příjemné, plné víno odrůdy Rulandské bílé má zelenkavou barvu se zlatavými odlesky. Ve vůni odhalíte polosuché minerální i ovocné tóny, vůni květin, zralé hrušky a jemnou chlebovinku s vanilkovým tónem. Chuť je pro tuto odrůdu typická - plná a extraktivní, se stopami ovoce, lískového oříšku a jemného vanilkového koření až do máslových tónů. Pokud chcete toto víno kombinovat s jídly, vyzkoušejte je k uzeným rybám, pečenému bažantu, pikantním paštikám a měkkým sýrům.
215,- Kč
Ask
Ryzlink Rýnský VOC, 2015, Vinařství Lahofer, 0,75l
(suchéMorava/Znojmo13%)
Svěží a jiskrná, zelenkavě zlatavá barva s výraznou vůní po lipovém květu, žlutém melounu a meruňkovém kompotu s jemnými petrolejovými a minerálními tóny. V chuti vyzrálé hrozny, pikantní, vyšší kyselinka s ovocitou dochutí po meruňkách a se zajímavým zbytkem cukru. Harmonické víno je průvodcem rybích, vepřových a telecích mas, grilovaných kuřat a tvrdých sýrů a hodí se i jako báječný aperitiv či doprovod čínských specialit. Bude chutnat i jen samotný v příjemném prostředí. Díky výrazným kyselinkám může RR zrát řadu let a stále bude svěží. Doporučujeme k archivaci.
235,- Kč
Ask
Veltlínské zelené VOC, 2013, Vinařství Lahofer, 0,75l
(polosuchéMorava/Znojmo11,5%)
Svěží víno, které reprezentuje typické Veltlínské ze Znojemska, má jiskřivou a příjemnou světle zelenkavou barvu s jemnými zlatavými odlesky. Plná ovocná vůně limetky s pikantním aroma bílého pepře, provází kořenitá dochuť po pražených mandlích a zajímavé minerální tóny, typické pro terroir znojemské vinařské podoblasti. Suchý, nasládle působící Veltlínské se hodí k slaným předkrmům, vepřovým řízkům a rybám, vyzkoušet je můžete také k tvrdým sýrům. Archivace 2 – 4 roky.
225,- Kč
Ask
Sauvignon VOC, 2016, Vinařství Lahofer, 0,75 l
(polosuchéMorava/Znojmo12%)
Svěží suché víno s příjemnou zelenkavě zlatavou barvou a jemnou kořenitou vůní černého rybízu, bělomasé broskve a grepu. Víno má příjemnou kyselinku s vyváženým zbytkovým cukrem, v ovocité dochuti se projevují vyzrálé červené grepy a sladký broskvový kompot. Vychlazený Sauvignon poslouží nejen jako osvěžující aperitiv, ale hodí se rovněž k různě upraveným rybám a drůbeži, lehce kořeněným masovým pokrmům nebo masům kombinovaným s ovocem, vyzkoušet jej můžete i k různým úpravám bažantů či uzeným rybám. K archivaci toto víno doporučujeme na 3 – 4 roky.
235,- Kč
Ask

Rosé

novinkaMladá LAHOFERka 2018, Vinařství LAHOFER, moravské zemské víno, 0,75l
(polosladkéMorava/Znojmo9,5%)
Letošní Mladá LAHOFERka, první růžové víno ročníku 2018 z Vinařství LAHOFER, se vyznačuje ovocnou vůní rozkvetlého třešňového sadu a růží, v chuti šťavnatou kyselinou a sladšími ovocnými tóny připomínajícími čerstvé třešně, jahody či maliny. Etiketa letošních mladých vín z Vinařství LAHOFER odkazuje na sté výročí vzniku samostatného československého státu. Symbol Mladé LAHOFERky zrcadlí trojvrší ve státním znaku Slovenska (Tatra, Fatra a Mátra). Mladý český lvíček na etiketě LAHOFERa svléká trenýrky, jeden ze symbolů dneška.
170,- Kč
Ask
novinkaRosé LAHOFER 2017, pozdní sběr, Vinařství LAHOFER, 0,75l
(sladkéMorava/Znojmo9,5%)
Pro dosažení požadované barvy tohoto populárního Rosé lisovali celé hrozny odrůd Zweigeltrebe s kapkou Rulandského modrého. Meruňková barva se svěží kyselinkou a nižším alkoholem předurčuje toto víno k zahradním dýchánkům zalitým sluncem, při kterých bude nejvíce bavit se zmrzlinovými poháry, nebo jen třeba s ledovou tříští, nakrájenou jahodou a snítkou sladké stévie pro osvěžení barvy. Ve vůni hledejte smetanové tóny přecházející do lesního ovoce. Plná, tělnatější chuť má díky odrůdě Rulandské modré kořenitý šmrnc s doteky zralé třešně, jahody a mixu červeného zahradního ovoce.
205,- Kč
Ask

Červená

Svatovavřinecké, 2012, pozdní sběr, Vinařství Lahofer, 0,75l
(suchéMorava/Znojmo12%)
Plné, vyzrálé víno rubínové barvy jemně voní po švestkových povidlech, s podtóny sušených švestek a ostružin, které zaznívají i v dlouhé dochuti. Výraznější jemná tříslovina harmonicky ladí s obsahem kyselin a jemným tabákovým tónem. Víno je příjemně extraktivní. Vychutnejte si je s uzeným i kořenitě upraveným tmavým masem, oceníte je i k huse či kachně. Nezapomeňte ani na zajímavé a chuťově výraznější ovčí a kozí sýry. Toto víno je vhodné k archivaci.
205,- Kč
Ask
Rulandské modré, 2013, výběr z hroznů, Vinařství Lahofer, 0,75l
(suchéMorava/Znojmo13%)
Mohutné a příjemné víno se vyznačuje vábivou višnové červenou barvou přecházející až do odstínu čokolády a lákavou vůní, připominající sladkou červenou papriku, lesní jahody, černé třešně a jemnou vanilku. V chutí převládá výrazná, sametově hladká třislovina sladěná s kiselinkou, v dochuti oceníte hořskosladké čokoládové tony. Podobně jako jiná vína je můžete podávat bez pokrmů , jen k posezení či meditaci, při stolování nejčastěji provází pečená masa a pernatou zvěřinu. Doporučuje se také k sýrům a pokrmům z hub. Před lahvováním nebylo filtrováno, případný vinný kámen a jemný sediment neolivnují kvalitu vína.
245,- Kč
Ask

Otevírací doba

PO - Pá 10:00 – 21:00
SO - Ne 11:00 – 21:00

Sdílet

Kontakty

+420 222 365570
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5

Galerie