Contact Form

Please feel free to contact us for more details or suggestions

Víno Hruška

VÍNO HRUŠKA s.r.o., výrobce a distributor moravských a zahraničních vín, dárkových kazet, pískovaných lahví a sommelierských doplňků.
Naše firemní krédo vyjadřují dva slogany:
„Víno, které chutná” a „Služby, které Vám nenabídne každý.”
podpis


Bílá

novinkaHibernal 2017 — Organic collection, pozdní sběr, 0,75 l
(polosuchéMorava/Blatnička11,0%)
V organických vínech zachytíte jedinečnost mikroklimatu, půdy a samotné odrůdy, která je pěstována v souladu s přírodou a minimálním zásahem člověka. Delikátní chuť černého rybízu a citrusů se prolíná s mineralitou, která odráží naše Terroir...
295,- Kč
novinkaSauvignon — Organic collection, 2017, pozdní sběr , 0,75 l
(PolosuchéMorava/Blatnička11,5%)
V organických vínech zachytíte jedinečnost mikroklimatu, půdy a samotné odrůdy, která je pěstována v souladu s přírodou a minimálním zásahem člověka. V chuti Vás příjemně naladí krásná svěží kyselinka, která odrazí naše Terroir...
295,- Kč
novinkaMalverina — Organic collection, 2017, pozdní sběr, 0,75l
(polosladkéMorava/Blatnička12%)
Rezistentní odrůda vyšlechtěna kolektivem vinařů na Moravě. Víno je sytě zlaté barvy s odstíny slámy. Aroma nabízí paletu květnatých až ovocných tónů s nádechem sušených citrusů. Plná chuť se zbytkem cukru připomíná kandované ovoce a jemná kyselinka tvoří expresivní plné víno.
270,- Kč
novinkaHibernal 2017 — Fresh collection, víno s přívlastkem kabinetní, 0,75l
(polosuchéMorava/Blatnička11,0%)
Intenzivní vůně připomíná vůní limetky, ananasu, citrusů a červeného rybízu. Plná ovocná chut' s tony grapefruitu s příjmným zbytkem cukru a svěží kyselinkou vytváří jedinečné víno i pro delší ležení na láhvi. Charakter Terrior Bílé Karpaty je jako stvořený pro odrůdu Hibernel.
220,- Kč
novinkaHibernal — Family collection, 2017, výběr z hroznů, 0,75l
(polosladkéMorava/Blatnička12,5%)
Zlato-zelenkavá barva a silná viskozita prokazuje plné a velké víno. Odrůda Hibernal v této kolekci připomíná vůni limetky, citrusů a červeného rybízu pomeranče až grapefruitu s příjemným zbytkem cukru.
Ocenění vína: zlatá medaile - soutěž Galicja Vitis 2016 Polsko, stříbrná medaile - Národní soutěž vín 2016
365,- Kč
novinkaCuvée Thomas -Family collection, ročník 2016, pozdní sběr, známkové víno, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička13%)
Cuvée Thomas patří mezi prémiové vína rodinného vinařství Víno Hruška. Bohaté na tělnaté Rulandské bílé dodává vínu plnou chuť a jemné ovocné aroma. Elegantní až citrusově-minerální Ryzlink rýnský dodává pikantnost, svěžest a zdůrazňuje jedinečnost tohoto Cuvée.
Ocenění vína: zlatá dvojitá medaile a šampion soutěže IWC Cuvée 2016 Ostrava, zlatá medaile - soutěž Galicja Vitis 2016 Polsko, stříbrná medaile - výstava Víno Bojnice 2016, zlatá medaile - Muvina Prešov 2016, zlatá medaile - Galicja Vitis Polsko 2016, zlatá medaile - Pardubický festival vína 2016, zlatá medaile - AWC Vienna Rakousko, zlatá medaile - Májová výstava vín Veselska
365,- Kč
Cuvée Nikol -Family collection, ročník 2015, pozdní sběr, známkové víno, 0,75l
(polosladkéMorava/Blatnička13%)
Cuvée: 40% Děvín x 60% Ryzlink rýnský.
Cuvée Nikol patří mezi prémiová vína rodinného vinařství Víno Hruška. Vznešený výběrový Děvín podává vínu krásné ovocné a kořeněné aroma s příjemným zbytkem cukru. Elegantní Ryzlink rýnský dodává pikantnost, mineralitu a zdůrazňuje jedinečnost tohoto Cuvée.
Ocenění vína: stříbrná medaile - Pardubický festival vína 2016, bronzová medaile - IWC San Francisco 2016
365,- Kč
Ryzlink rýnský — TOP collection, 2015, pozdní sběr , 0,75l
(polosladkéMorava/Vinařská trať Trnice12%)
U tohoto ryzlinku z podhůří Bílých Karpat oceníte bohatost, plnost, krásnou harmonii lučních květů a delikátní kyselinku citrusových plodů, které se zbytkem cukru vytváří nádhernou harmonii chuti. Délka a síla citrusového projevu je dána samotnou odrůdou, terrior a výjimečným ročníkem.
295,- Kč
Sauvignon -TOP collection, 2016, pozdní sběr, 0,75 l
(polosuchéMorava/Blatnička13%)
Barva se zlatými odlesky prozrazuje krásné víno s výraznější viskouzitou. Aroma je intenzivní a komplexní, s tony broskví až angreštového džemu. Harmonické víno s dlouhým závěrem předurčuje víno nejvyšší kvality pro skutečné milovníky vína.
295,- Kč
Chardonnay — Viante collection, 0% alkoholu, 2015, 0,75l
(polosuchéMorava/Blatnička0%)
CHARDONNAY dealkoholizované bílé víno.
Naše nealko víno je plnohodnotné víno bez alkoholu. Vzniká z klasického tichého vína ve vakuové komoře, kdy se při nízkém tlaku a teplotě do 30°C odstraní alkohol. Tento proces zachovává maximum jeho chuťových charakteristik a jedinečných zdravotních účinků.
185,- Kč
Rulandské šedé 2016 -Classic collection, pozdní sběr , 0,75l
(polosuchéMorava/Blatnička12,5%)
Toto víno se může pyšnit svěžestí, lehkostí a vůní bílých květů. V závěru vína je svěží kyselinka, která tímto stvrzuje kulturu moravských vinohradů.
Ocenění vína: stříbrná medaile AWC Vienna 2015
255,- Kč
Chardonnay 2017 — Classic collection, pozdní sběr, 0,75 l
(suchéMorava12,5%)
Typická ovocná lísko-oříšková vůně s nádechem žlutého melounu. V chuti je víno plné, lehce minerální s dlouhou dochutí.

255,- Kč
Muškát moravský 2017- Fresh collection, víno s přívlastkem kabinetní, 0,75l
(polosuchéMorava/Blatnička 11,5%)
Zlatavá barva a intenzivnější aroma muškátového květu a citrusu jsou typické znaky samotné odrůdy. Strukturovanou chuť s příjemným ovocným charakterem příjemně doplní jemné tóny bezinkové limonády. Příjemná kořenitost v závěru připomínající grapefruitovou kůru.
195,- Kč
novinkaSauvignon, 2017, Fresh collection, jakostní víno odrůdové, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička 12,5%)
Charakter vína nabízí angreštovou až černorybízovou marmeládu, zralé ovoce a příjemnou vyváženost v chuti s minerálním podtónem.
185,- Kč
Rulandské bílé 2017- Fresh collection, jakostní víno , 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička12%)
Svěží vůně rozkvetlé louky a citrusových plodů se prolíná do jemných tónů jablečných křížal. Chuť připomíná pomerančovou kůru s lehkou mineralitou. Svěží kyselinka dělá víno příjemně harmonické.
165,- Kč
Müller Thurgau 2017 — Fresh collection, pozdní sběr, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička11,5%)
Harmonické víno s tóny muškátu a černého rybízu. V chuti Vás příjemně překvapí svěží kyselinka až do šťavnatých broskví.
195,- Kč
Cuvée Děvín&Muškát moravský 2016, — Fresh collection, pozdní sběr, 0,75l
(polosuchéMorava/Blatnička11,5%)
Tyto odrůdy ve spojení s výraznějším aromatickým profilem nabízí unikátní styl. Rozinkově sladší aroma s náznakem medu a bezinkového sirupu příjemně doplní Muškát Moravský, který nese znaky citrusů a čerstvého ananasu. Jemný zbytek cukru v polosuché kategorii umocní dlouhou perzistenci.
195,- Kč
Sylvánské zelené 2017- Fresh collection, jakostní odrůdové, 0,75l
(polosuchéMorava/Blatnička11,0%)
Vůně lučního kvítí, ovoce až sušených meruněk. Chuť je plná, extraktivní s příjemnou svěží kyselinou, která je typická pro Slováckou podoblast.
185,- Kč
Rulandské šedé 2017 -Fresh collection, jakostní víno, 0,75 l
(suchéMorava/Zlechov12%)
Toto víno se může pyšnit svěžestí, lehkostí a vůní bílých květů. V závěru vína je svěží kyselinka, která tímto stvrzuje kulturu moravských vinohradů.
165,- Kč
Ryzlink rýnský 2017 — Fresh collection, kabinetní víno , 0,75 l
(suchéMorava12%)
Krásné odrůdové víno s vůní lipového květu, vyváženým zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou, která drží víno dlouho "živé" a podporuje odrůdovou svěžest.
195,- Kč
Chardonnay — Velehrad 863 vč. dárkové kazety, kabinetní víno, 2014,75 l
(suchéMorava/Jalubí12,5%)
Toto unikátní víno z Velehradu je ovlivněno regionálním Terroir, které ve Vás evokuje krásnou vůni a chuť žlutého ovoce, hrušek, akátového medu a lískového oříšku. Díky výjimečné harmonii jemného zbytkového cukru a kyselin zcela určitě osloví dámy i pány. Cena včetně dárkového balení.
405,- Kč
novinkaDěvín — výběr z hroznů (sweet collection) ,2015, 0,5 l
(sladkéMorava/Blatnička12%)
Bohatá vůně připomíná čerstvý lipový med a sladké hrozinky, které se dále rozvíjí i v chuti. Druhý doušek evokuje meduňkový kompot a kandované meruňky s tóny květu bezinek. Robusntí víno s vyváženým zbytkovým cukrem.
305,- Kč
novinkaFrizzante Děvín & Muškát moravský — jakostní víno, 2016, 0,75 l
(polosladkéMorava/Blatnička12%)
Tyto odrůdy ve spojení s výraznějším aromatickým profilem nabízí unikátní styl. Rozinkově sladší aroma s náznakem medu a bezinkového sirupu příjemně doplní Muškát Moravský, který nese znaky citrusů a čerstvého ananasu.
195,- Kč

Rosé

Rulandské modré rosé, Viante Collection — 0% alkoholu, 2017, 0,75l
(polosuchéMorava/Blatnička0%)
RULANDSKÉ MODRÉ ROSÉ dealkoholizované růžové víno.
Naše nealko víno je plnohodnotné víno bez alkoholu. Vzniká z klasického tichého vína ve vakuové komoře, kdy se při nízkém tlaku a teplotě do 30°C odstraní alkohol. Tento proces zachovává maximum jeho chuťových charakteristik a jedinečných zdravotních účinků.
185,- Kč
novinkaRulandské modré «klaret» 2017-Rosé collection, kabinetní víno, 0,75l
(suchéMorava/Blatnička13%)
Rulandské modré klaret. I když název napovídá, že se bude jednat o víno červené, barva je světlá - jemně růžová až nazlátlá. Hrozny se totiž v tomto případě lisují v celku, bez mletí a nakvášení, a proto nedojde k uvolnění červeného barviva.
255,- Kč
Zweigeltrebe Rosé- Rosé collection, pozdní sběr , 2015, 0,75 l
(polosladkéMorava/Blatnička12%)
Víno je v odstínu starorůžové barvy. Vůně evokuje čerstvé ostružiny a v chuti jsou dominantní jahody se smetanou. Skvěle vyvážené víno, kdy ideální poměr cukrů a kyselin dělá víno harmonickým a náznak vyšších taninů umocní plnost vína. Krémové víno se bude skvěle kombinovat s ovocnými saláty, je vhodné ke grilovaným pokrmům a ke krevetám s medovým balsamikem.
Ocenění vína: zlatá medaile - soutěž Galicja Vitis 2016 v Polsku, zlatá medaile a šampion výstavy Víno Bojnice 2016, stříbrná medaile INTERNATIONAL WINE COMPETITION - Grand Prix VINEX Brno 2016.
195,- Kč
Frankovka Rosé — Rosé collection, pozdní sběr, 2015, 0,75 l
(polosuchéMorava/Blatnička 12,5%)
Krátkou macerací červené odrůdy Frankovka bylo docíleno růžovo-oranžové barvy. Vůně charakteristicky kořenitá s jemnými ovocnými tóny. V ovocné chuti dominují jahody a třešně s příjemným zbytkem cukru. Pro horké letní odpoledne bude Vaším nejlepším společníkem.
Ocenění vína: stříbrná medaile AWC Vienna 2015
205,- Kč
Svatovavřinecké Rosé — Rosé collection, kabinetní víno, 2015, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička11,5%)
Krátkou macerací červené odrůdy Svatovavřinecké bylo docíleno světle růžové barvy, vůně v tónu čerstvých jahod v bílém jogurtu. Víno s temperamentní kyselinkou a jemným zbytkem cukru, který dělá víno ideálně harmonické.
185,- Kč
Merlot Rosé — Rosé collection, jakostní víno, 2014, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička12%)
Nejlehčí růžové víno z kolekce Rosé Classic 2014. Světlá lososovitá barva předurčuje krátkou maceraci modré odrůdy Merlot. Jemná citrusová vůně a ovocná chuť připomínající plané višně jsou znaky mladého vína a svěžího ročníku. Lehké růžové s příjemnou kyselinkou je vhodné jako aperitiv, k lehkým zeleninovým salátům, k sýrům typu mozarella anebo mladá gouda.
175,- Kč

Červená

Zweigeltrebe, Organic collection, ročník 2015, pozdní sběr , 2015, 0,75l
(suchéMorava/Mikulov12,5%)
Hlubokou barvu, vůní višně, švestek, jemnou kořenitost a plnost v chuti nabízí Zweigeltrebe z organic collection. Výrazná odrůda dělá výrazné víno.
Ocenění vína: bronzová medaile Víno - Bojnice 2016, zlatá medaile - Galicja Vitis 2016 Polsko
260,- Kč
novinkaModrý Portugal — Classic collection, 2015, pozdní sběr, 0,75l
(suchéMorava/Blatnička12%)
Tmavě rubínová barva, vůně sušených švestek a černých třešní. Příjemné a hladké víno s jemnými tříslovinami. V chuti dominují borůvky a višně v horké čokoládě.
220,- Kč
Dornfelder — TOP collection, pozdní sběr, 2015, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička12%)
Barva vína je tmavě granátová, hustá a sytá. Ve vůni najdeme višně v čokoládě, koření a jemnou kávu. V chuti je středně plné, svěží s jemnými tříslovinami. Zrálo ve starších dubových sudech.
275,- Kč
Merlot — TOP collection, výběr z hroznů, 2015, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička13%)
Ve výrazné ovocné vůni převládá černá třešeň s lehkým tónem vanilky a skořice, mohutná chuť s výraznou mineralitou a výraznými taniny přechází do dlouhé plné dochuti. Zrálo ve starších dubových sudech.
325,- Kč
Cabernet Sauvignon, Viante collection — 0% alkoholu, 2017, 0,75l
(polosuché Morava/Blatnička0%)
CABERNET SAUVIGNON dealkoholizované červené víno.
Naše nealko víno je plnohodnotné víno bez alkoholu. Vzniká z klasického tichého vína ve vakuové komoře, kdy se při nízkém tlaku a teplotě do 30°C odstraní alkohol. Tento proces zachovává maximum jeho chuťových charakteristik a jedinečných zdravotních účinků.
185,- Kč
novinkaFrankovka — Classic collection, pozdní sběr, 2016, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička12,5%)
Rubínová barva, kořenitost spojená s ovocností a jemná peckovinka vytváří extraktivní víno s nádechem ostružin a višní.
245,- Kč
Cabernet Moravia barrique — Сlassic collection, moravské zemské víno, 2015, 0,75 l
(suchéMorava/Hrušky13%)
Kořenitá až pepřová vůně s tóny švestkových povidel. Chuť bohatá, plná, které dominují višně v čokoládě.
245,- Kč
Rulandské modré — Classic collection, pozdní sběr, 2015, 0,75 l
(suchéMorava/Blatnička13,0%)
Naše víno má intenzivní rubínovou barvu, ve vůni tmavé ovoce, podhoubí s notami sladkého dřeva a eukalyptu. V chuti je středně plné, svěží s jemnými tříslovinkami. Vhodné k archivaci.
245,- Kč
Cabernet Sauvignon barrique — pozdní sběr «Pavel Hruška», 2011, 0,75 l
(0,4 g/lMorava/Blatnice pod Sv. Antonínkem13%)
Víno intenzivně červené barvy, extraktivní, sametové, plné výrazné odrůdové chuti připomínající kombinaci ostružin a černého rybízu. Vhodné k okamžité konzumaci i archivaci do 10 let.
404,- Kč

Ostatní

Cuvée Tramín červený & Ryzlink rýnský — Fresh collection 2017, víno jakostní odrůdové, 0,75l
(polosladkéMorava/Blatnička11,5%)
Světle žlutá barva a vyšší viskozita s dominantním Tramínem určuje směr a styl tohoto vína. Středně intenzivní kořenitá vůně, připomínající zralé hrušky, žlutá jablka a květy planých růží s jemným náznakem sladkého koření a bylinek.
195,- Kč
novinkaTramín červený 2016- Classic collection, pozdní sběr, 0,75 l
(polosuchéMorava/Blatnička 12,5%)
Líbivá, jemně aromatická vůně po květu růže, fialek s doprovázejícími sladkými tóny hrozinek je typická pro tento Tramín. Chuť je kořenitá s nižším obsahem kyselin a nabízí se k ovčím sýrům, zvěřinovým terinkám, prosciutu.
265,- Kč

Otevírací doba

PO - Pá 10:00 – 21:00
SO - Ne 11:00 – 21:00

NOVINKA! MAVAM — šumivý vinný nápoj ze Španělska!

NOVINKA! MAVAM — šumivý vinný nápoj ze Španělska!

MAVAM — lahodné víno s metalickými odlesky, které přidá nádech exkluzivity a kouzla každé oslavě!

 

Sdílet

Kontakty

+420 222 365570
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5

Galerie