Contact Form

Please feel free to contact us for more details or suggestions

Itálie

Itálie vyniká ve sklizni vinné révy a výrobě vína. Sklizeň okolo 9 000 tun ročně je největší na světě a výroba okolo 57 000 hektolitrů vína je srovnatelná jen s produkcí Francie.


Bílá

La Cala Vermentino di Sardegna D.O.C., Sella e Mosca, 2017, 0,75l
(suchéItálie/Sardegna13,5%)
Odrůdy:Vermentino di Sardegna 100%.
Bílé jiskrné víno odrůdy vermentino původem z ostrova Sardegna, pěstovaná na vinicích v blízkosti mořského pobřeží. Víno jemně zlatavé barvy se zelenkavými odlesky a elegantním ovocným aroma zelených jablek s pozadím květu akátu. Na chuti osvěžující s perzistentní kyselinkou, minerální s tóny jemného koření a mandlí. Elegantní v celé dé lce svého projevu.
Vhodné k pokrmu: Vynikající k plodům moře, k mořským rybám a k těstovinám s plody moře. Skvělé i jako aperitiv.
305,- Kč
Ask
novinkaGavi di Gavi, DOCG, Bricco dei Guazzi, 0,75l
(suchéItálie/Piemont12,5%)
Víno připravené z tradiční regionální odrůdy Cortese , světle žluté barvy a jemné vůně po žlutých melounech, s bylinkovo-květinovým aroma. Víno je suché s delikátní a svěží chutí, harmonické s dobrou strukturou. Podléhá přesným pravidlům pro způsob a místo pěstování a přípravy, jenž mu zajišťuje jeho jedinečnost a zároveň zařazení v v nejvyšší kvalitativní kategorii italských vín DOCG.
385,- Kč
Ask
novinkaGAVI del comune di GAVI, DOCG, La Smilla, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Piemont13,5%)
Barva je žlutá se zelenkavými odlesky. Víno má aroma akátového květu, broskví a jablka. Chuť je plná, s tóny mandlí a dobrou perzistencí.
Víno je vynikající jako aperitiv, případně i v kombinovaci k sýrům, rybám, těstovinám a rizotům.
345,- Kč
Ask
Regaleali Bianco, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Sicilia12%)
Odrůdové složení: Inzolia (43%), Grecanico (24%), Catarratto (20%), Chardonnay (13%)
Bílé svěží a jiskrné víno produkované z tradičních sicilských odrůd. Barva je zelenkavá se žlutými odlesky. Aroma je spíše ovocné s tóny zralého žlutého ovoce. V chuti je jemné s příjemnou kyselinkou a ovocnou dochutí.
Gastro párování: ryby, plody moře, antipasti, saláty.
300,- Kč
Ask
DUE UVE Delle Venezie, IGT, Bertani, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Friuli Venezia Giulia12%)
Odrůdové složení: Pinot Grigio, Sauvignon Blanc
Víno slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Typicky bohaté aroma odrůdy Sauvignon blanc s tóny zralých broskví, citrusů, šalvěje, zeleného pepře a bezového květu. Pinot naopak dominuje chuti. Je vyvážené a velmi osvěžující se skvělou a živoucí kyselinkou.
265,- Kč
Ask
Pinot Grigio del Veneto, IGP, Cantina GORGO, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Veneto12,5%)
Odrůdy: Pinot Grigio 100%
Jemné suché čisté bílé víno. Velice svěží s jemnou chutí citronu a zeleného jablka. Doporučujeme servírovat chlazené (10 ° C).
Gastro: Hodí se jako aperitiv. Vynikající k rybám, salátům s mořskými plody a pokrmům z bílého masa.


235,- Kč
Ask
Chardonnay Vigneti Delle Dolomiti, IGP, Santa Margherita, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Trentino-Alto Adige12,5%)
Odrůdy: Chardonnay 100%
Víno světle žluté barvy s odlesky zelené . Zahradní vůně s tóny květin, citrusových plodů a čerstvého ovoce. Velmi svěží s vynikající kyselinkou.
Gastro: Vynikající jako aperitiv. Ideální s plody moře, k salátům, těstovinám nebo k rissotu na bázi ryb nebo plodů moře. Ke světlým masům a vařeným nebo grilovaným rybám.
285,- Kč
Ask
Pinot Grigio “Valdadige” D.O.C., Santa Margherita, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Trntino-Alto Adige12,5%)
Odrůdy: Pinot Grigio 100%
Horské víno s jasnou jiskrou a lehkou barvou, s jemným podmanivým aroma citrusových plodů, lipového květu a lučního medu. Na chuti svěží, s pikantní živou kyselinkou a velmi kultivovaným projevem. Velmi oblíbené víno díky své vyváženosti a eleganci.
Vhodné k pokrmu: Vynikající jako aperitiv. Ideální s plody moře, k salátům, k těstovinám nebo k risottu na bázi ryb nebo plodů moře. Ke světlým masům a vařeným nebo grilovaným rybám.
395,- Kč
Ask
Frascati Superiore D.O.C.G., Silvestri, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Lazio12,5%)
Odrůdy: Malvasia Bianca di Candia, Malvasia del Lazio, Trebbiano Toscano Greco.
Velmi známé bílé víno Itálie ze zóny Frascati v blízkosti Říma, připravené z odrůd Malvasia bianca di candia, Malvasia del Lazio a Greco. Slámově žluté víno s lehkým aroma s tónem vanilky. Sametově hebké a vyvážené . Chuť je velmi šťavnatá s tóny zralého ovoce a nádechem hroznového cukru, ktrý zanechává příjemný dojem. Polovina ré vy prochází zráním na narezových tancích, druhá polovina v sudech barrique.
Vhodné k pokrmu: Vynikající k těstovninám, k salátům, k lehkých předkrmům.
185,- Kč
Ask
I MURI Bianco Puglia, I.G.P., Vigneti del Salento, 2017, 0,75l
(suchéItálie/Puglia12,5%)
Odrůdy: Malvasia bianca 33%, Chardonnay 33%, Bombino Bianco 33%
Víno slámově žluté barvy se zlatými odlesky. Vůně broskví a peckovin s citrusovou dohrou, která graduje na patře. Toto víno je svěží s osvěžující kyselinkou.
195,- Kč
Ask
Grillo I.G.T., Vigneti Zabu, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Sicilia13%)
Odrůdy:Grillo 100%
Zlatavá barva, čirá a jiskrná. Aroma je bohaté výrazné s tóny vyzrálého ovoce a minerálů. Zralé meruňky a tóny peckovin spolu se citrusovým nádechem. Výrazná ovocnost převládá i v chuti. Ta je haromonická s vynikající kyselinkou.
Gastro: Vynikající s lokální kuchyní na bázi ryb a plodů moře.Výborné k salátům a ke světlým masům. Ke grilovaným rybám a těstovinám s plody moře.
195,- Kč
Ask

Rosé

novinkaBardolino Chiaretto DOC, GORGO, 2015, 0,75l
(suchéItálie/Veneto12,5%)
Odrůdové složení: Corvina, Molinara, Rondinella
Jemné růžové víno s lehkým odleskem třešňové barvy. Aroma čerstvého zralého ovoce. V chuti je lehké a svěží s příjemnou kyselinkou a hladkým závěrem.
Gastro párování: saláty, zelenina, aperitiv.
235,- Kč
Ask

Červená

Cannonau di Sardegna, D.O.C., Sella e Mosca, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Sardegna14%)
Odrůdy:Cannonau di Sardegna 100%
Červené víno z tradiční odrůdy Cannonau. Barva vína je granátová s odlesky cihly. Aroma je květinové s tóny fialek a s nádechem sladkého koření a dřeva. V chuti je silné a opojné s dlouhým koncem s náznakem koření.
Vhodné k pokrmu: Výborné se všemi červenými masy, se zvěřinou nebo s vyzrálými sýry.
250,- Kč
Ask
novinkaBarbera d’Asti DOCG, Bricco dei Guazzi, 0,75L
(suchéItálie/Piemont13,5%)
Odrůda: Barbera 100%
Barva je intenzivní rubínově červená. Víno má elegantní a harmonické aroma s nádechem fialky, lékořice a vanilky. Chuť je svěží, plná, příjemně suchá, s jemnými tóny vanilky a lesních plodů.
Víno doporučujeme kombinovat k pečeným a grilovaným červeným masům, šunce a salámům, ale skvěle se doplňuje i s pečeným kuřetem a houbami.
335,- Kč
Ask
novinkaBarolo DOCG, Fratelli Revello, 2011, 0,75l
(suchéItálie/Piemonte15,5%)
Nebbiolo 100%
Barolo je nejznámějším vínem v oblasti Piemonte, v severní Itálii. Nejvyšší apelace kvality a garance nejlepšího regionu/terroir potvrzuje status kategorie DOCG. Hluboká purpurová barva a silná fluidita zrcadlí velké víno. Aroma evokuje tóny višní v čokoládě, sušené švestky až kandované fíky. Dominující chuť ihned prozradí sílu peckového ovoce, se kterým je svázaná vyšší třísla a hořkomandlová chuť. Tyto taniny předurčují víno k dlouhému ležení. Krásné víno pro výjimečné příležitosti. Tento styl vína ocení skuteční znalci, kteří vědí, že starý kontinent nabízí jedinečná vína, která patří mezi Top vína z celého světa. Doporučujeme dekantovat.
1099,- Kč
Ask
novinkaBarbera d’Alba, DOC, Fratelli Revello, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Piemont14,5%)
Tmavě rubínová barva a intenzivní aroma připomínající vůni vařených švestek a zralých ostružin potvrzuje silnou a uznávanou oblast Piemonte, ve které se rodí nejlepší červená vína Itálie. V chuti dominuje červené bobulové ovoce a pevné taniny. Víno příjemně osloví již nyní, ale také díky strukturovanějším taninům, může držet své místo ve sklepě i několik roků.
495,- Kč
Ask
novinkaTaló Primitivo di Manduria, DOP, Cantine San Marzano, 2017, 0,75l
(suchéItálie/Puglie, Manduria14%)
Červené víno z jedné z nejstarších kontinentálních rév, odrůdy Primitivo. Původní italská réva s jižanským charakterem, šťavnatým ovocným aroma po sušených lesních plodech, intensivní barvou s jemně nafialovělými tóny a plnou chutí s jemnou tříslovinou, bohatou ovocností a pevnou páteří.
Gastro párování: zvěřina, výrazné omáčky, pečená kachna, červená masa.
345,- Kč
Ask
novinkaTaló Negroamaro Salento, IGP, Cantine San Marzano, 0,75l
(suchéItálie/Puglia13,5%)
Červené víno z jedné z původních modrých odrůd jihu Itálie Negroamaro. Původní italská réva s jižanským charakterem, šťavnatým ovocným aroma po sušených lesních plodech, intensivní barvou s jemně nafialovělými tóny a plnou chutí s jemnou tříslovinou, bohatou ovocností a pevnou páteří. V dochuti působí dlouhým dojmem a příjemnou sladce kořeněnou perzistencí.
295,- Kč
Ask
novinkaRegaleali Nero d´Avola, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 2014, 0,75l
(suchéItálie/Sicilia14%)
Klasické červené víno Sicílie s rubínovou barvou s odlesky fialové. Aroma připomíná vyzrálé třešně a jiné bobulové ovoce. V chuti je středně plné a osvěžující s nádechem sladkého koření a ovoce.
Gastro párování: pasta, pizza, lehké pokrmy na bázi masa, středně zralé sýry.
300,- Kč
Ask
Chianti Classico Primocolle, Villa Cerna, DOCG, 2015, 0,75l
(suchéItálie/Toscana13,5%)
Odrůdové složení: Colorino, Sangiovese
Klasické a velmi tradiční Chianti Classico. Barva vína je rubínová. Aroma je výraznější s tóny zralých třešní a višní, s nádechem tabáku a cedrového dřeva. V chuti bohaté ovocné a plné s dobrou tříslovinou, která se zráním zakulacuje.
Ruční sběr hroznů na konci září. Tradiční dlouhá rmutace hroznů, fermentace v nerezových tancích při 28°C po dobu 18 dnů. Víno zraje 9 měsíců v dubových sudech a následně 3 měsíce v láhvi.
Gastro párování: grilované maso, steaky, pasta s masovým ragú.
385,- Kč
Ask
Primitivo di Manduria Zolla, DOP, Vigneti del Salento, 2013, 0,75l
(suchéItálie/Puglie, Manduria14%)
Odrůdové složení: Primitivo
Velmi intenzivní víno s bohatým aroma exotického koření a lesních plodů. Vyvážené mezi elegantní tříslovinou a plnou bohatou chutí. Perzistentní s nezaměnitelným charakterem.
Gastro: výrazné masové pokrmy, dušená červená masa, zvěřinové ragú, vyzrálé sýry
365,- Kč
Ask
I MURI Primitivo Puglia, I.G.P., Vigneti del Salento, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Puglia13,5%)
Odrůdy: 100% Primitivo
Červené víno opět z jedné z nejstarších kontinentálních rév, odrůdy Primitivo. Původní italská réva s jižanským charakterem.
Smyslové vlastnosti: Barva rubínově červená s fialovými odstíny, intenzivní ovocná chuť červených bobulí.
Gastro: K červeným masům, těstovinám a plně vyzrálým sýrům.
215,- Kč
Ask
Valpolicella Ripasso DOC, BERTANI, 2015, 0,75l
(suchéItálie/Veneto13,5%)
Odrůdové složení: Corvina, Merlot, Rondinella
Ripasso je prastará metoda výroby vína, která nechá vzniknout komplexní a strukturovaná vína. Barva vína je fialková s rubínovými odstíny. Aroma je výrazné s tóny zralého bobulového ovoce, ostružin, černého rybízu a zralých černých třešní. V chuti je vyvážené, živé a plné s delším koncem.
Gastro: pečená masa, houby, výraznější těstovinová jídla, risotto
395,- Kč
Ask
Nero d´Avola I.G.T., Vigneti Zabu, 2016, 0,75l
(suchéItálie/Sicilia13,5%)
Odrůdy: Nero d´Avola 100%
Víno rubínové barvy s odlesky fialové. Plné a výrazné aroma s nádechem červeného bobulového ovoce, balsamica a květin. Hřejivé s delší dochutí se stopou sladkého koření.
Gastro: Vynikající s lokální kuchyni. K předkrmům, k restovaným masům, zvěřině a sýrům.

195,- Kč
Ask

Otevírací doba

PO - Pá 10:00 – 21:00
SO - Ne 11:00 – 21:00

Sdílet

Kontakty

+420 222 365570
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5

Galerie