Itálie

Itálie vyniká ve sklizni vinné révy a výrobě vína. Sklizeň okolo 9 000 tun ročně je největší na světě a výroba okolo 57 000 hektolitrů vína je srovnatelná jen s produkcí Francie.


Bílá

Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l novinka Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 12,0%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se zlatými odlesky. Intenzivní a vytrvalé aroma, komplexní, s ovocnými a bylinnými vůněmi, s tóny vanilky a muškátového oříšku. Ovocné a minerální, střední tělo, kulaté a dobře vyvážené. Závěr je dlouhý, čistý, pikantní a přesto jemný.
Nejlépe se podává: Dobře se kombinuje s bohatými chody, bílým masem a sýrem. Vynikajíce se hodí k rybí polévce a pečeným rybám.

285,- Kč
Shop
Gewürztraminer Trentino DOC «Crosano», 2020, Albino Armani 0,75l Gewürztraminer Trentino DOC «Crosano», 2020, Albino Armani 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 13%)

Mezi horami v oblasti Trentino Alto Adige, kde je klima svěží a větrné, nachází tato réva ideální podmínky, díky čemuž vzniká jasné víno s pochopitelným a vytrvalým buketem.
Odrůdy: Gewürztraminer 100%.
Charakteristika: Velmi aromatické a elegantní  víno, s vůní tropického ovoce, růží, koření a medu. Hladké a sametové v ústech, vytrvalé a s dlouhou dochutí.

 

425,- Kč
Shop
Chardonnay Trentino DOC «Capitel», 2023, Albino Armani, 0,75l Chardonnay Trentino DOC «Capitel», 2023, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůdy: Chardonnay 100%.
Charakteristika: Jeho sytá zlatožlutá barva předjímá širokou škálu vůní, od bílých květů po ovocné tóny, jako jsou zralá jablka, mandle a vlašské ořechy. Chuťově připomíná suché ovoce a med, vyvážené skvělou svěžestí. Chuťové zakončení je minerální, s lehkou příchutí pazourku.
Nejlépe se podává: Zajímavý a rafinovaný aperitiv. Vynikající víno k mořským plodům a chutným sýrům a také asijské a fúzní kuchyni. Může také příjemně překvapit v kombinací s kořeněnými pokrmy.
Teplota podávání: 6-8 ° C.

315,- Kč
Shop
Sauvignon Trevenezie IGT «Campo Napoleone», 2023, Albino Armani, 0,75l novinka Sauvignon Trevenezie IGT «Campo Napoleone», 2023, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Toto víno Sauvignon Campo Napoleone je pro lidi, kteří milují intenzivní aromatické chutě. Jeho pozoruhodná podstata se dobře vnímá již při víření vína ve sklenici, kde ukazuje svou rozkoš.
Odrůdy: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Vůně je typická pro tuto révu: rajský list, zelený pepř, šalvěj a bezinky. Chuť je bohatá, obsáhlá a jasná s minerální dochutí.
Nejlépe se podává: vynikající jako aperitiv, ideálně doplňuje pokrmy na bázi zeleniny, zejména chřestu, těstoviny s omáčkou „pesto“ a rizoto z mořských plodů.

345,- Kč
Shop
Pinot Grigio Friuli DOC Grave, 2023, Albino Armani, 0,75l novinka Pinot Grigio Friuli DOC Grave, 2023, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva, intenzivní a charakteristické aroma připomínající hrušky a zralá jablka. Vyvíjí se do vůně suchého sena a opečených mandlí. Chuť je svěží a minerální, stejně jako země, ze které pramení.
Nejlépe se podává: Vynikající jako aperitiv. Vynikajíce se hodí k čerstvým letním pokrmům a k vegetariánské kuchyni.

295,- Kč
Shop
Lugana DOC, 2020, Albino Armani, 0,75l Lugana DOC, 2020, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,5%)

Odrůdy: Turbiana 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva. V aroma mužete cítit vůně citrusů a aromatických bylin, jako je šalvěj a máta. Chuťově je dobře strukturované, podporované živou kyselostí a zajímavou šťavnatostí.
Nejlépe se podává: Velmi oceňováno jako aperitiv. Dokonale se hodí k pokrmům z ryb, zejména ke sladkovodním rybám, jako je tradiční „akvarel“ nebo pstruh z jezera Garda.

345,- Kč
Shop
Pinot Grigio Valdadige DOC 2023, «Corvara», Albino Armani  0,75l Pinot Grigio Valdadige DOC 2023, «Corvara», Albino Armani 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se světlými popelově šedými tóny typickými pro Pinot Grigio. Vůně je zajímavá, s intenzivními tóny limetky, hrušky a aromatických bylin, jako je máta a šalvěj. Příchuť je slabá a komplexní, svěží a vytrvalá.
Nejlépe se podává: díky své svěžesti je dokonalým společníkem pro letní pokrmy, od středomořských těstovin po ryby, stejně jako pro bílé maso s aromatickými bylinkami.

345,- Kč
Shop
Sauvignon Friuli DOC Grave Superiore, 2020, Albino Armani,  0,75l Sauvignon Friuli DOC Grave Superiore, 2020, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Odrůda: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Jeho charakteristickým rysem je aromatická polyfonie odhalující vůně růžového grapefruitu, tropického ovoce a magnólie. V ústech je energické a zářivé, s dlouhou aromatickou stálostí, která připomíná stejné ovoce. Závěr má příjemnou minerální notu.
Nejlépe se podává: rafinované a čerstvé jako aperitiv, ideální k smaženým rybám, syrovým jídlům, mořským lanýžům a ústřicím. Perfektní také k rizotu a omeletě s aromatickými bylinkami.

395,- Kč
Shop
Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l novinka Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůda: Chardonnay 100%.
Barva: Slámově žlutá s zelenými odlesky.
Aroma: Ve vůně na začátku okamžitě ucítíte zlaté jablko, ananas a bílé květy, poté voňavé byliny.
Chut’: V ústech je vždy příjemně svěží, ovocné, s vytrvalostí, která vám dodá dlouhý a příjemný závěr. Svěží chuť s ovocnými a minerálními tóny: moderní klasika vycházející z nejlepší řemeslné tradice údolí Trentino.

260,- Kč
Shop

Rosé

Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Toto víno se získává ze směsi červených hroznů pěstovaných v jižní části údolí Adige. Drsné horské klima zde zmírňuje nedaleké Gardské jezero, které nám nabízí ovocná a svěží vína.
Odrůdy: směs červených hroznů.
Charakteristika: Typická světle růžová barva předchází chuti, kterou najdete ve sklenici: malé červené ovoce, černý rybíz a lesní jahody zvláště. Chuť je hladká a jemná, v příjemném kontrastu se svěžím a minerálním dokončením.
Nejlépe se podává: extrémně příjemné a neobvyklé jako aperitiv, je to velmi univerzální víno. Zkuste si ho s chutnou pizzou.

275,- Kč
Shop
ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l novinka ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: 100% Negroamaro.
Charakteristika: Intenzivní a zářivě růžové víno. Elegantní aroma s květinovými a mořskými tóny. Chuť je plná a vyvážená s převládáním červeného ovoce.
Zrání: 3 měsíců v ocelových nádržích.

250,- Kč
Shop

Červená

Amarone Della Valpolicella DOCG Classico 2018, Albino Armani, 0,75l novinka Amarone Della Valpolicella DOCG Classico 2018, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 15,5%)

Odrůdy: Corvina, Corvinone, Rondinella.
Charakteristika: Amarone Albino Armani vyjadřuje jedinečnou identitu údolí Marano svou hrou stínů, proměnlivou vůní zralého ovoce, tmavého koření s nádechem čokolády a kávy. Chuťově překvapí svěžestí, typickou pro vína vyráběná na vysokých kopcích, vyvážeností a příjemnými taniny, které z něj činí víno vhodné k dlouhodobému uchování.
Nejlépe se podává: oceníte každý doušek tohoto vína v kombinaci s masem nebo kořeněným sýrem.
Teplota podávání: 14-16 °C.

985,- Kč
Shop
Brunello di Montalcino DOCG Reserva 2016, Azienda Palazzo, 0,75l Brunello di Montalcino DOCG Reserva 2016, Azienda Palazzo, 0,75l
( suchéItálie/ToscanaAlk. 15,0%)

Odrůdy: Sangiovese 100%.
Chrakteristika: Víno má živou rubínově červenou barvu, bohatou a komplexní vůni, odhalující důležité tóny balzamika a podrostu, šalvěje, rozmarýnu, náznaky drobného červeného ovoce a jemné pražené tóny. Plné tělo a dobře strukturované, s intenzivní a přetrvávající chutí, má jemnou rovnováhu mezi kyselostí a mineralitou a velmi svůdný tříslový závěr.
Zrání: 30 měsíců v 20/25hl dubových sudech a 12 měsíců v 5hl francouzských tonneaux středního toustování. Dále víno dozrává v lahvi 8-10 měsíců.

2695,- Kč
Shop
Brunello di Montalcino DOCG 2016, Azienda Palazzo, 0,75l novinka Brunello di Montalcino DOCG 2016, Azienda Palazzo, 0,75l
( suchéItálie/ToscanaAlk. 15,0%)

Odrůdy: Sangiovese 100%.
Charakteristika: Intenzivní rubínově červená barva s intenzivními granátovými odlesky. Buket je bohatý a elegantní a překvapí smysly dlouhými balzamikovými a květinovými tóny, doprovázenými důležitým kořením, jako je černý pepř, tóny rybízu a drobného bobulového ovoce. Na patře je obklopující, jemné, velmi dobře vyvážené mezi jemnými, sametovými taniny a pikantními minerálními tóny. Velmi perzistentní chuť.
Zrání: 36 měsíců v dubových sudech 10/20/25 Hl. Dále víno dozrává v lahvi minimálně 8 měsíců.

1585,- Kč / dl
Shop
Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l novinka Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 13,0%)

OdrůdyNero d’Avola 100%.
Charakteristika: Tmavě červená barva s fialovými odstíny. Vůně má ovocné tóny od lékořice až po bobule. Chuť má dobrý základ a jemné třísloviny. Dobrá délka se spíše ovocným závěrem.
Nejlépe se podává: Dobře se hodí k luštěninám, houbám a chutnému masu.  Dokonale se kombinuje s krůtími a grilovanými žebry. Zkuste ho také s asijským jídlem.

285,- Kč
Shop
Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019,  CinqueSegni, 0,75l novinka Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/AbruzzoAlk. 13,5%)

OdrůdyMontepulciano d’Abruzzo 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s granátovými odlesky. Intenzivní, perzistentní a ovocná vůně, se silnými tóny lesních plodů. Víno plné, dobře vyvážené, lehce tříslovité s čistou dochutí.
Nejlépe se podává: Vynikajíce se hodí ke všem typickým chodům italské tradiční kuchyně. Dobře se hodí k rizotům, těstovinám a vepřovému masu.

235,- Kč
Shop
Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l novinka Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Malvasia Nera 100%.
Charakteristika: Velice silná rubínově červená barva, intenzivní a přesvědčivé aroma s tóny třešní, obohacené o příjemné tóny hřebíčku. Víno s velice oblým tělem, s příjemně měkkým nádechem, nakonec se projevuje jako komplexní a zaujímá svou pozoruhodnou svěžestí.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 6-8 měsíců.
Nejlépe se podává: Hodí se k červenému masu, pečeně s pestrými omáčkami a středně zrálými sýry.

235,- Kč
Shop
Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava  0,75l novinka Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůdy: Negroamaro 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s fialovými odlesky; intenzivní, pikantní, ovocné aroma s tóny malých černých bobulí (černý rybíz a lesní plody). Středně plné, sametové. Vynikající rovnováha mezi svěžestí a výraznými chutěmi, s dlouhým závěrem.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 4-5 měsíců.
Nejlépe se podává: Vynikající s bohatými prvními chody, masem, obecně a středně zralými sýry.

235,- Kč
Shop
Pinot Nero Trentino DOC «Santa Lucia», 2022, Albino Armani 0,75l novinka Pinot Nero Trentino DOC «Santa Lucia», 2022, Albino Armani 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůdy: Pinot Nero 100%.
Charakteristika: Toto zajímavé víno uvolňuje komplexnost pocitů. Jeho hřejivá a hedvábná textura nabízí vůni drobného červeného ovoce a dřeviny, která se vyvíjí v mistrovské dílo z not balzamiku, lanýžů a lékořice.
Na patře je svěží, elegantní a dobře vyvážené, připomínající typický buket této odrůdy.
Nejlépe se podává: Pečené a středně zralé sýry. Může vyzdvihnout vegetariánská jídla a pokrmy z tuňáka neobvyklým způsobem.

365,- Kč
Shop
Valpolicella Classico Superiore DOC 2022, «Egle», Albino Armani, 0,75l Valpolicella Classico Superiore DOC 2022, «Egle», Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,0%)

Toto víno je autentickou ukázkou terroiru vysokých kopců v Marano v oblasti Valpolicella Classico. Právě zde jsou sopečná půda a svěží podnebí s intenzivními změnami teplot rozhodujícími přírodními prvky, které zvyšují její elegantní podstatu.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici je rubínově červená barva jasná a rafinovaná, aroma je svěží jako čerstvý vzduch z kopců, z nichž toto víno pramení, připomíná vůni červeného ovoce, švestek a cyklámenu, doplněných lehkou balsamickou notou. Při prvním potáhnutí je víno jemné, ale přesto živé a šťavnaté, s aromatickou vytrvalostí vzácné elegance.
Nejlépe se podává: dokonalý doplněk ke každodenní jídlu, hodí se k místním tradičním pokrmům, jako je polenta se sýrem a houbami.

365,- Kč
Shop
Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC, 2018, Albino Armani, 0,75l Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC, 2018, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 14%)

Víno Valpolicella Ripasso je výsledkem tradiční techniky, která spočívá v nalití čerstvého vína Valpolicella do ještě teplých a sladkých výlisků Amarone a tím posílení jeho struktury, těla a chuti.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici  se měnící se odstíny rubínově červené barvy spojily do buketu, který připomíná ostružiny, zralé třešně a tmavé koření spolu s mátovými tóny. Svěží a dlouhý závěr je příjemně ovocný s nádechem tmavé čokolády. Zrání v dubových sudech zvyšuje jeho eleganci a rovnováhu.
Nejlépe se podává: je to elegantní společník pro chutné první chudy, jako jsou těstoviny s „boloňskou“ omáčkou, červené maso a vyzrálý sýr.

445,- Kč
Shop

Abruzzo

Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019,  CinqueSegni, 0,75l novinka Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/AbruzzoAlk. 13,5%)

OdrůdyMontepulciano d’Abruzzo 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s granátovými odlesky. Intenzivní, perzistentní a ovocná vůně, se silnými tóny lesních plodů. Víno plné, dobře vyvážené, lehce tříslovité s čistou dochutí.
Nejlépe se podává: Vynikajíce se hodí ke všem typickým chodům italské tradiční kuchyně. Dobře se hodí k rizotům, těstovinám a vepřovému masu.

235,- Kč
Shop

Piemonte

Barbera D’Asti DOCG Superiore, 2017, 0,75l novinka Barbera D’Asti DOCG Superiore, 2017, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 14,5%)

Odrůda: Barbera 100%.
Barva: Intenzivní rubínová barva s červenými podtóny, výjimečně jasná a plná.
Aroma: Výrazné květinové aroma charakteristické pro tuto odrůdu. Aroma je zakončena vínovými a ovocnými vůněmi.
Chuť: je strukturovaná, hladká, čistá a harmonická: zatímco mladé víno má tendenci být poněkud hrubé, s převládající kyselostí a nervovými taniny.

255,- Kč
Shop
Nebbiolo Langhe DOC, 2018, 0,75l novinka Nebbiolo Langhe DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 14,5%)

Odrůda: Nebbiolo 100%.
Barva: Víno má světle rubínově červenou barvu s měděnými odstíny od zrání.
Aroma: Intenzivní aroma vanilky a fialky.
Chut’: je čistá a upřímná s příjemným taninem. Je harmonická a vyvážená s dochutí z granátového jablka.

299,- Kč
Shop
Barbaresco «Tradizione» DOCG, 2015, 0,75l novinka Barbaresco «Tradizione» DOCG, 2015, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 13,5%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%.
Barva: Víno vyznačuje se lesklou granátově červenou barvou s oranžovými odlesky.
Aroma: éterická, intenzivní s elegantním buketem.
Chuť: je plná, strohá, jemná a kulatá.
Zrání: Toto prestižní víno zráje trpělivě po dobu nejméně 24 měsíců v sudech ze vzácného dubu a dalších 12 měsíců v lahvi.

535,- Kč
Shop
Barolo «Tradizione» DOCG, 2014, 0,75l novinka Barolo «Tradizione» DOCG, 2014, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 13,5%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%.
Charakteristika: Brilantní granátově červená barva s odstíny oranžové na okraji. Aroma je éterické a intenzivní, s typickou vůní sušené růže. Podle chuti je příjemně strohé, s elegantními taniny a dlouhým hořkým třešňovým závěrem.
Zrání: Tento „Král“ italských červených vín trpělivě zraje po dobu nejméně 30 měsíců ve velkých sudech ze slavonského dubu (115 HL) a v malých francouzských sudech. Poté víno zraje v lahvi po dobu dalších 8 měsíců.

835,- Kč
Shop
Barbaresco DOCG, Cantina Tomasso Gianolio, 2015, 0,75l Barbaresco DOCG, Cantina Tomasso Gianolio, 2015, 0,75l
( suchéItálie/Piemont14,0%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%.
Charakteristika: Véno má rubínovou barvu a elegantní vůni evokující okvětní lístky růží a zralé peckoviny. Je šťavnaté a velmi příjemné dochuti.

780,- Kč
Ask
Barolo D.O.C.G., Fratelli Revello, 0,75l Barolo D.O.C.G., Fratelli Revello, 0,75l
( suchéItálie/Piemonte15,5%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%
Barolo je nejznámějším vínem v oblasti Piemonte, v severní Itálii. Nejvyšší apelace kvality a garance nejlepšího regionu/terroir potvrzuje status kategorie DOCG. Hluboká purpurová barva a silná fluidita zrcadlí velké víno. Aroma evokuje tóny višní v čokoládě, sušené švestky až kandované fíky. Dominující chuť ihned prozradí sílu peckového ovoce, se kterým je svázaná vyšší třísla a hořkomandlová chuť. Tyto taniny předurčují víno k dlouhému ležení. Krásné víno pro výjimečné příležitosti. Tento styl vína ocení skuteční znalci, kteří vědí, že starý kontinent nabízí jedinečná vína, která patří mezi Top vína z celého světa. Doporučujeme dekantovat.

1099,- Kč
Ask
Barbera d’Alba D.O.C., Fratelli Revello, 0,75l Barbera d’Alba D.O.C., Fratelli Revello, 0,75l
( suchéItálie/Piemont14,5%)

Odrůdy: Barbera
Tmavě rubínová barva a intenzivní aroma připomínající vůni vařených švestek a zralých ostružin potvrzuje silnou a uznávanou oblast Piemonte, ve které se rodí nejlepší červená vína Itálie. V chuti dominuje červené bobulové ovoce a pevné taniny. Víno příjemně osloví již nyní, ale také díky strukturovanějším taninům, může držet své místo ve sklepě i několik roků.

495,- Kč
Ask

Prosecco

Prosecco DOC Treviso Rosé Brut, Millesimato 2022, RIVALUCE, 0,75l Prosecco DOC Treviso Rosé Brut, Millesimato 2022, RIVALUCE, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: Glera 90%, Pinot Nero 10%.
Obsah cukru:  9 g/l.
Charakteristika: Světle růžová barva, střední intenzity. Intenzivní vůně ovoce, zejména jablka a bílých broskví, příjemné tóny červeného ovoce, například ostružin, lesních jahod a černého rybízu. Chut’ je svěží a živá, velmi příjemná, dobře strukturovaná a přetrvávající.
Nejlépe se podává: vynikající jako aperitiv, zajímavé ve spojení s plátky masa, uzeným masem, obecnými a vyzrálými sýry.
Teplota podávání: 6°C.

315,- Kč
Shop
Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Rive di San Pietro, RIVALUCE, 0,75l Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Rive di San Pietro, RIVALUCE, 0,75l
( Extra BrutItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Charakteristika: Jasná, slamově žlutá barva se zelenými odlesky. Elegantní aroma s odstíny zeleného jablka, hrušky, limetky, květin, citrusových plodů. Velmi jemné a perzistentní bubliny. Vyvážená struktura. Harmonická a výjimečně chutná.
Nejlépe se podává: Vynikající po celou dobu přijímaní jídla.

505,- Kč
Ask
Prosecco DOC Treviso Brut, Millesimato 2022, RIVALUCE, 0,75l Prosecco DOC Treviso Brut, Millesimato 2022, RIVALUCE, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Obsah cukru: 10 g/l.
Charakteristika: Světle žlutá se zelenými odlesky. Aroma má příjemné ovocné tóny, jako jsou hruška a bílá broskev, s pokročilejšími tóny chlebové kůry, vyplývající z dlouhého stárnutí. Chuť je svěží a šumivé, vyznačuje se příjemnou kyselinkou, jemnou a vyváženou notou a jemnou a příjemnou vůní kvasinek.

315,- Kč
Shop
Prosecco DOC Treviso Millesimato 2022, Extra Dry, RIVALUCE, 0,75l Prosecco DOC Treviso Millesimato 2022, Extra Dry, RIVALUCE, 0,75l
( polosuchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Obsah cukru: 16 g/l.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Aroma je dobré intenzity, svěží, ovocná se zeleným jablkem. Chuť má květinové tóny s jemným nádechem akátových květů.

315,- Kč
Shop
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 2022, Brut, RIVALUCE, 0,75l Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 2022, Brut, RIVALUCE, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Obsah cukru: 10 g/l.
Charakteristika: Živá a intenzivní slámově žlutá barva. Široká a intenzivní aroma s nádechem růže, zeleného jablka a čerstvé hrušky, ovocí s bílou dužinou a citrusových plodů. Chuť je silná, vyvážená a vytrvalá, velmi slaná a minerální.

405,- Kč
Shop
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Millesimato 2019, Extra Dry, RIVALUCE, 0,75l Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Millesimato 2019, Extra Dry, RIVALUCE, 0,75l
( polosuchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: Glera 100%.
Obsah cukru: 17 g/l.
Charakteristika: Živá a intenzivní slámově žlutá barva. Aroma je široké a intenzivní s nádechem akátových květů, zeleného jablka, ovocí s bílou dužinou, medu. Dlouhá a elegantní chut’ s dlouhým aromatickým závěrem.

385,- Kč
Shop
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Brut, Cantina Colli del Soligo, 0,75l Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Brut, Cantina Colli del Soligo, 0,75l
( suchéItálie/TrevisoAlk. 11,0%)

Odrůdy: 100% Glera
Charakteristika: Hrozny pocházejí z vinic v obci Valdobbiadene. Barva je zářivě slámově žlutá. Jablka a hrušky prostupují svěží vůní. Dobře strukturované, suché Prosecco.
Zbytkový cukr: 9 g/l.
Doporučujeme: podávat k čerstvým rybám. Skvěle také doprovodí předkrmy.
Doporučená teplota podávání: 4 — 6 °C.

385,- Kč
Ask
Prosecco Superiore Asolo DOCG, Cantina Colli del Soligo, Extra Brut, 0,75l Prosecco Superiore Asolo DOCG, Cantina Colli del Soligo, Extra Brut, 0,75l
( Ultra suchéItálie/SoligoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Charakteristika: Hrozny pochází z oblasti Montello a Colli Asolano. Sběr hroznů probíhá výhradně ručně.
Skvělé jako aperitiv nebo společně s rybami.
Acidita: 5,5 g/l,
Zbytkový cukr: 4 g/l.

355,- Kč
Ask
Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Extra Dry, San Martino Vini, 0,75l Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Extra Dry, San Martino Vini, 0,75l
( polosuchéItálie/Conegliano11,0%)

Výběr z hroznů ručně sbíraných na nejlepších vinicích v Conegliano- Valdobbiadene, pěstovaných tak, aby byly co nejvíce vystavené slunečním paprskům a teplotním výkyvům mezi dnem a nocí, což napomáhá jejich dozrávání a posiluje jejich aromatické vlastnosti. Výsledkem je produkt, jejž lze považovat za krále Prosecca.
Má výrazné svěží tóny po ovoci a broskvových květech.
Hodí se k rybám, těstovinám, rizotům a sýrům. Lze ho pít také jako aperitiv.

325,- Kč
Ask

Puglia

Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l novinka Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Malvasia Nera 100%.
Charakteristika: Velice silná rubínově červená barva, intenzivní a přesvědčivé aroma s tóny třešní, obohacené o příjemné tóny hřebíčku. Víno s velice oblým tělem, s příjemně měkkým nádechem, nakonec se projevuje jako komplexní a zaujímá svou pozoruhodnou svěžestí.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 6-8 měsíců.
Nejlépe se podává: Hodí se k červenému masu, pečeně s pestrými omáčkami a středně zrálými sýry.

235,- Kč
Shop
Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava  0,75l novinka Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůdy: Negroamaro 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s fialovými odlesky; intenzivní, pikantní, ovocné aroma s tóny malých černých bobulí (černý rybíz a lesní plody). Středně plné, sametové. Vynikající rovnováha mezi svěžestí a výraznými chutěmi, s dlouhým závěrem.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 4-5 měsíců.
Nejlépe se podává: Vynikající s bohatými prvními chody, masem, obecně a středně zralými sýry.

235,- Kč
Shop
VIGNESALVE Negroamaro BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l novinka VIGNESALVE Negroamaro BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: 100% Organické Negroamaro.
Barva: Rubínově červené víno s granátovými odlesky.
Chut’: V ústech jsou cítit červené ovoce a středomořské bylinky s jemnými balzamickými tóny, černým pepřem a tabákem. Je teplé, obklopující a dobře vyvážené.

285,- Kč
Shop
VIGNESALVE Primitivo BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l novinka VIGNESALVE Primitivo BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůda: Primitivo Bio 100%.

Charakteristika: Rubínově červené víno s fialovými tóny. Ve vůni převládají tóny červeného ovoce (třešeň, ostružiny) s květinovým nádechem růže, vanilky a muškátového ořechu. V ústech je teplé, dobře vyvážené se závěrem praženého kakaa.

340,- Kč
Shop
«Le Camarde» Negroamaro & Primitivo, Salento IGP, 2016, 0,75l novinka «Le Camarde» Negroamaro & Primitivo, Salento IGP, 2016, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Negroamaro 80%, Primitivo 20%.
Charakteristika: Mladé víno má intenzivní červenou barvu a chuť zralého červeného ovoce. S vývojem nabírá tóny lékořice a jalovce. Třísloviny jsou měkké a obklopující.

315,- Kč
Shop
ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l novinka ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: 100% Negroamaro.
Charakteristika: Intenzivní a zářivě růžové víno. Elegantní aroma s květinovými a mořskými tóny. Chuť je plná a vyvážená s převládáním červeného ovoce.
Zrání: 3 měsíců v ocelových nádržích.

250,- Kč
Shop
«DieciAnni» Negroamaro, Salice Salentino DOC, 2018, 0,75l novinka «DieciAnni» Negroamaro, Salice Salentino DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůdy: Negroamaro s malým procentem (2–3%) Malvasia Nera.
Chrakteristika: Dlouhá macerace hroznů dává tomuto vínu intenzivní červenou barvu se silnými odstíny granátu. Chuť je  složitá a jemná. Pohybuje se od zralých červených džemů až po typické hořké mandlové tóny.
Zrání: 6 měsíců ve francouzských baricích.

250,- Kč
Shop
«DieciAnni» Primitivo Salento IGP, 2018, 0,75l novinka «DieciAnni» Primitivo Salento IGP, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůda: Primitivo 100%.
Charakteristika: Víno je intenzivní červené s výraznými purpurovými odstíny. Aroma bohatá a vytrvalá, se silným a elegantním buketem. V ústech uvolňuje náznaky lékořice.
Zrání: 3 měsíců ve francouzských baricích.

295,- Kč
Shop
«Terramare» Primitivo, IGP  Salento, 2017 novinka «Terramare» Primitivo, IGP Salento, 2017
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: Primitivo 100%
Charakteristika: Intenzivní a komplexní víno rubínové barvy s fialovými odstíny. V aroma jsou přítomné tóny švestkového džemu, fialky, středomořských bylin a koření. V ústech je vyvážené, zralé a vytrvalé.
Zrání: 2 měsíce v baricích používaných jeden rok a 3 měsíce v lahvích.

195,- Kč
Shop
«Campo V» Primitivo di Manduria DOC, 2016, 0,75l novinka «Campo V» Primitivo di Manduria DOC, 2016, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 14%)

Odrůdy: Primitivo di Manduria 100%.
Charakteristika: Barva vína je rubínově červená s fialovým okrajem. Intenzivní aroma s nádechem třešní a ostružin, s tony matového tabáku, mírná kořenitost. Díky okořeněné chuti je toto víno sladké až k ústům, zakončuje se tóny kakaa a kávy.
Zrání: 12 měsíců v amerických a francouzských dubových barikách.

775,- Kč
Shop
«Ritardatario» Salice Salentino DOCG, 2016, 0,75l novinka «Ritardatario» Salice Salentino DOCG, 2016, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Negroamaro 80%, Malvasia Nera 20%.
Charakteristika: Velmi hustá rubínově červená barva. Intenzivní aroma, ovocná s nádechem třešní, švestek a granátového jablka, kořeněná a bylinná. Plné víno, teplé, chutné, s příjemnou čerstvou dochutí.
Zrání: 8–10 měsíců v použitých barikových sudech z amerického a francouzského dubu.

295,- Kč
Shop
«Ritardatario» Primitivo di Manduria DOP, 2018, 0,75l novinka «Ritardatario» Primitivo di Manduria DOP, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 14,5%)

Odrůda: Primitivo di Manduria 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s tmavými fialovými tóny. Intenzivní, komplexní, ovocná aroma s tóny drobného červeného ovoce (třešně a ostružiny). Chut’ se sametovou strukturou a měkkou, teplou a docela tříslovou, s dobrou chuťově čichovou stálostí.
Zrání: 6-8 měsíců v použitých barikových sudech z amerického a francouzského dubu.

365,- Kč
Shop
«Poggio Pasano» Primitivo Puglia IGP, 2019, 0,75l novinka «Poggio Pasano» Primitivo Puglia IGP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 14%)

Odrůdy: Primitivo 100%.
Charakteristika: Intenzivní rubínově červená barva s fialovými odlesky. Aroma je intenzivní, ovocné (červené plody). Plné tělo, měkké, docela tříslové, harmonické. Připraveno k pití.

220,- Kč
Shop
Fanova Primitivo, Gioia Del Colle DOC, 2018, 0,75l Fanova Primitivo, Gioia Del Colle DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/Puglia14,5%)

Odrůda: Primitivo 100%.
Barva: intenzivní, rubínově červená.
Aroma: intenzivní, plná, voňavý buket.
Chuť: vyvážená, tělnatá chuť.
Nejlépe se podává: hodí se k pečeným masům, sýrům a salámům.

365,- Kč
Ask

Sardegna

Cannonau di Sardegna, D.O.C., Sella&Mosca, 0,75l Cannonau di Sardegna, D.O.C., Sella&Mosca, 0,75l
( suchéItálie/Sardegna14%)

Odrůdy: Cannonau di Sardegna 100%
Červené víno z tradiční odrůdy Cannonau. Barva vína je granátová s odlesky cihly. Aroma je květinové s tóny fialek a s nádechem sladkého koření a dřeva. V chuti je silné a opojné s dlouhým koncem s náznakem koření.
Vhodné k pokrmu: Výborné se všemi červenými masy, se zvěřinou nebo s vyzrálými sýry.

250,- Kč
Ask
La Cala Vermentino di Sardegna D.O.C., Sella e Mosca, 0,75l La Cala Vermentino di Sardegna D.O.C., Sella e Mosca, 0,75l
( suchéItálie/Sardegna13,5%)

Odrůdy: Vermentino di Sardegna 100%.
Bílé jiskrné víno odrůdy vermentino původem z ostrova Sardegna, pěstovaná na vinicích v blízkosti mořského pobřeží. Víno jemně zlatavé barvy se zelenkavými odlesky a elegantním ovocným aroma zelených jablek s pozadím květu akátu. Na chuti osvěžující s perzistentní kyselinkou, minerální s tóny jemného koření a mandlí. Elegantní v celé dé lce svého projevu.
Vhodné k pokrmu: Vynikající k plodům moře, k mořským rybám a k těstovinám s plody moře. Skvělé i jako aperitiv.

305,- Kč
Ask

Sicilia

Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l novinka Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 12,0%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se zlatými odlesky. Intenzivní a vytrvalé aroma, komplexní, s ovocnými a bylinnými vůněmi, s tóny vanilky a muškátového oříšku. Ovocné a minerální, střední tělo, kulaté a dobře vyvážené. Závěr je dlouhý, čistý, pikantní a přesto jemný.
Nejlépe se podává: Dobře se kombinuje s bohatými chody, bílým masem a sýrem. Vynikajíce se hodí k rybí polévce a pečeným rybám.

285,- Kč
Shop
Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l novinka Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 13,0%)

OdrůdyNero d’Avola 100%.
Charakteristika: Tmavě červená barva s fialovými odstíny. Vůně má ovocné tóny od lékořice až po bobule. Chuť má dobrý základ a jemné třísloviny. Dobrá délka se spíše ovocným závěrem.
Nejlépe se podává: Dobře se hodí k luštěninám, houbám a chutnému masu.  Dokonale se kombinuje s krůtími a grilovanými žebry. Zkuste ho také s asijským jídlem.

285,- Kč
Shop
Regaleali Bianco, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l Regaleali Bianco, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l
( suchéItálie/Sicilia12%)

Odrůdové složení: Inzolia (43%), Grecanico (24%), Catarratto (20%), Chardonnay (13%)
Bílé svěží a jiskrné víno produkované z tradičních sicilských odrůd. Barva je zelenkavá se žlutými odlesky. Aroma je spíše ovocné s tóny zralého žlutého ovoce. V chuti je jemné s příjemnou kyselinkou a ovocnou dochutí.
Gastro párování: ryby, plody moře, antipasti, saláty.

295,- Kč
Ask
Regaleali Nero d´Avola, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l Regaleali Nero d´Avola, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l
( suchéItálie/Sicilia14%)

Odrůdy: Nero d´Avola 100%.
Klasické červené víno Sicílie s rubínovou barvou s odlesky fialové. Aroma připomíná vyzrálé třešně a jiné bobulové ovoce. V chuti je středně plné a osvěžující s nádechem sladkého koření a ovoce.
Gastro párování: pasta, pizza, lehké pokrmy na bázi masa, středně zralé sýry.

295,- Kč
Ask

Toscana

Brunello di Montalcino DOCG Reserva 2016, Azienda Palazzo, 0,75l Brunello di Montalcino DOCG Reserva 2016, Azienda Palazzo, 0,75l
( suchéItálie/ToscanaAlk. 15,0%)

Odrůdy: Sangiovese 100%.
Chrakteristika: Víno má živou rubínově červenou barvu, bohatou a komplexní vůni, odhalující důležité tóny balzamika a podrostu, šalvěje, rozmarýnu, náznaky drobného červeného ovoce a jemné pražené tóny. Plné tělo a dobře strukturované, s intenzivní a přetrvávající chutí, má jemnou rovnováhu mezi kyselostí a mineralitou a velmi svůdný tříslový závěr.
Zrání: 30 měsíců v 20/25hl dubových sudech a 12 měsíců v 5hl francouzských tonneaux středního toustování. Dále víno dozrává v lahvi 8-10 měsíců.

2695,- Kč
Shop
Brunello di Montalcino DOCG 2016, Azienda Palazzo, 0,75l novinka Brunello di Montalcino DOCG 2016, Azienda Palazzo, 0,75l
( suchéItálie/ToscanaAlk. 15,0%)

Odrůdy: Sangiovese 100%.
Charakteristika: Intenzivní rubínově červená barva s intenzivními granátovými odlesky. Buket je bohatý a elegantní a překvapí smysly dlouhými balzamikovými a květinovými tóny, doprovázenými důležitým kořením, jako je černý pepř, tóny rybízu a drobného bobulového ovoce. Na patře je obklopující, jemné, velmi dobře vyvážené mezi jemnými, sametovými taniny a pikantními minerálními tóny. Velmi perzistentní chuť.
Zrání: 36 měsíců v dubových sudech 10/20/25 Hl. Dále víno dozrává v lahvi minimálně 8 měsíců.

1585,- Kč / dl
Shop
Chianti Classico DOCG, 2016, 0,75l novinka Chianti Classico DOCG, 2016, 0,75l
( suchéItálie/ToskanaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Sangiovese 90%, Merlot, Colorino.
Charakteristika: Hluboké rubínově-červené víno. Svěží a živé v nosu, s vůní maraské třešně, granátového jablka, tóny fialek a koření. Chuť je vyvážená, hladká, s jemnou tříslovinou a dlouhou harmonickou dochutí.
Zrání: 12 měsíců ve velkém dubovém sudu a nerezových tancích.

385,- Kč
Shop
Armata dell’Aiola, Toscana IGT, 2016, 0,75l novinka Armata dell’Aiola, Toscana IGT, 2016, 0,75l
( suchéItálie/ToskanaAlk. 12,5%)

Nové červené víno v portfoliu Aiola: směs Sangiovese z kopců Aioly s Merlotem z vinic vinařství.
Odrůdy: Sangiovese 70%, Merlot 30%.
Charakteristika: Víno má krásnou intenzitu rubínově-červené barvy. Aroma příjemné a prudké tóny čerstvého červeného ovoce. Chuť je v plném souladu s aroma, přitahující bujným červeným ovocem, opouští pusu s čistým a svěžím, s lahodnou květovou dochutí.
Zrání: 12 měsíců v nerezových tancích.

325,- Kč
Shop

Trentino-Alto Adige

Amarone Della Valpolicella DOCG Classico 2018, Albino Armani, 0,75l novinka Amarone Della Valpolicella DOCG Classico 2018, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 15,5%)

Odrůdy: Corvina, Corvinone, Rondinella.
Charakteristika: Amarone Albino Armani vyjadřuje jedinečnou identitu údolí Marano svou hrou stínů, proměnlivou vůní zralého ovoce, tmavého koření s nádechem čokolády a kávy. Chuťově překvapí svěžestí, typickou pro vína vyráběná na vysokých kopcích, vyvážeností a příjemnými taniny, které z něj činí víno vhodné k dlouhodobému uchování.
Nejlépe se podává: oceníte každý doušek tohoto vína v kombinaci s masem nebo kořeněným sýrem.
Teplota podávání: 14-16 °C.

985,- Kč
Shop
Pinot Nero Trentino DOC «Santa Lucia», 2022, Albino Armani 0,75l novinka Pinot Nero Trentino DOC «Santa Lucia», 2022, Albino Armani 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůdy: Pinot Nero 100%.
Charakteristika: Toto zajímavé víno uvolňuje komplexnost pocitů. Jeho hřejivá a hedvábná textura nabízí vůni drobného červeného ovoce a dřeviny, která se vyvíjí v mistrovské dílo z not balzamiku, lanýžů a lékořice.
Na patře je svěží, elegantní a dobře vyvážené, připomínající typický buket této odrůdy.
Nejlépe se podává: Pečené a středně zralé sýry. Může vyzdvihnout vegetariánská jídla a pokrmy z tuňáka neobvyklým způsobem.

365,- Kč
Shop
Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Toto víno se získává ze směsi červených hroznů pěstovaných v jižní části údolí Adige. Drsné horské klima zde zmírňuje nedaleké Gardské jezero, které nám nabízí ovocná a svěží vína.
Odrůdy: směs červených hroznů.
Charakteristika: Typická světle růžová barva předchází chuti, kterou najdete ve sklenici: malé červené ovoce, černý rybíz a lesní jahody zvláště. Chuť je hladká a jemná, v příjemném kontrastu se svěžím a minerálním dokončením.
Nejlépe se podává: extrémně příjemné a neobvyklé jako aperitiv, je to velmi univerzální víno. Zkuste si ho s chutnou pizzou.

275,- Kč
Shop
Gewürztraminer Trentino DOC «Crosano», 2020, Albino Armani 0,75l Gewürztraminer Trentino DOC «Crosano», 2020, Albino Armani 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 13%)

Mezi horami v oblasti Trentino Alto Adige, kde je klima svěží a větrné, nachází tato réva ideální podmínky, díky čemuž vzniká jasné víno s pochopitelným a vytrvalým buketem.
Odrůdy: Gewürztraminer 100%.
Charakteristika: Velmi aromatické a elegantní  víno, s vůní tropického ovoce, růží, koření a medu. Hladké a sametové v ústech, vytrvalé a s dlouhou dochutí.

 

425,- Kč
Shop
Chardonnay Trentino DOC «Capitel», 2023, Albino Armani, 0,75l Chardonnay Trentino DOC «Capitel», 2023, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůdy: Chardonnay 100%.
Charakteristika: Jeho sytá zlatožlutá barva předjímá širokou škálu vůní, od bílých květů po ovocné tóny, jako jsou zralá jablka, mandle a vlašské ořechy. Chuťově připomíná suché ovoce a med, vyvážené skvělou svěžestí. Chuťové zakončení je minerální, s lehkou příchutí pazourku.
Nejlépe se podává: Zajímavý a rafinovaný aperitiv. Vynikající víno k mořským plodům a chutným sýrům a také asijské a fúzní kuchyni. Může také příjemně překvapit v kombinací s kořeněnými pokrmy.
Teplota podávání: 6-8 ° C.

315,- Kč
Shop
Sauvignon Trevenezie IGT «Campo Napoleone», 2023, Albino Armani, 0,75l novinka Sauvignon Trevenezie IGT «Campo Napoleone», 2023, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Toto víno Sauvignon Campo Napoleone je pro lidi, kteří milují intenzivní aromatické chutě. Jeho pozoruhodná podstata se dobře vnímá již při víření vína ve sklenici, kde ukazuje svou rozkoš.
Odrůdy: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Vůně je typická pro tuto révu: rajský list, zelený pepř, šalvěj a bezinky. Chuť je bohatá, obsáhlá a jasná s minerální dochutí.
Nejlépe se podává: vynikající jako aperitiv, ideálně doplňuje pokrmy na bázi zeleniny, zejména chřestu, těstoviny s omáčkou „pesto“ a rizoto z mořských plodů.

345,- Kč
Shop
Pinot Grigio Valdadige DOC 2023, «Corvara», Albino Armani  0,75l Pinot Grigio Valdadige DOC 2023, «Corvara», Albino Armani 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se světlými popelově šedými tóny typickými pro Pinot Grigio. Vůně je zajímavá, s intenzivními tóny limetky, hrušky a aromatických bylin, jako je máta a šalvěj. Příchuť je slabá a komplexní, svěží a vytrvalá.
Nejlépe se podává: díky své svěžesti je dokonalým společníkem pro letní pokrmy, od středomořských těstovin po ryby, stejně jako pro bílé maso s aromatickými bylinkami.

345,- Kč
Shop
Teroldego Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l Teroldego Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůda: Teroldego 100%.
Barva: Barva vína je intenzivně červená.
Aroma: má zajímavé tóny listů černého rybízu a zralých švestek.
Chut’: Svěží, bohatá chuť, hladká a dlouhá dochuť. Osnova je vyvážená: ovocně červená s vynikající pitností, s čistými minerálními tóny, vyrobená pro ty, kteří milují elegantní vůně a pravou chuť.

260,- Kč
Shop
Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l novinka Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůda: Chardonnay 100%.
Barva: Slámově žlutá s zelenými odlesky.
Aroma: Ve vůně na začátku okamžitě ucítíte zlaté jablko, ananas a bílé květy, poté voňavé byliny.
Chut’: V ústech je vždy příjemně svěží, ovocné, s vytrvalostí, která vám dodá dlouhý a příjemný závěr. Svěží chuť s ovocnými a minerálními tóny: moderní klasika vycházející z nejlepší řemeslné tradice údolí Trentino.

260,- Kč
Shop
Chardonnay Vigneti Delle Dolomiti, IGP, Santa Margherita, 0,75l Chardonnay Vigneti Delle Dolomiti, IGP, Santa Margherita, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto Adige12,5%)

Odrůdy: Chardonnay 100%
Víno světle žluté barvy s odlesky zelené . Zahradní vůně s tóny květin, citrusových plodů a čerstvého ovoce. Velmi svěží s vynikající kyselinkou.
Gastro: Vynikající jako aperitiv. Ideální s plody moře, k salátům, těstovinám nebo k rissotu na bázi ryb nebo plodů moře. Ke světlým masům a vařeným nebo grilovaným rybám.

285,- Kč
Ask
Pinot Grigio “Valdadige” D.O.C., Santa Margherita, 0,75l Pinot Grigio “Valdadige” D.O.C., Santa Margherita, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto Adige12,5%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%
Horské víno s jasnou jiskrou a lehkou barvou, s jemným podmanivým aroma citrusových plodů, lipového květu a lučního medu. Na chuti svěží, s pikantní živou kyselinkou a velmi kultivovaným projevem. Velmi oblíbené víno díky své vyváženosti a eleganci.
Vhodné k pokrmu: Vynikající jako aperitiv. Ideální s plody moře, k salátům, k těstovinám nebo k risottu na bázi ryb nebo plodů moře. Ke světlým masům a vařeným nebo grilovaným rybám.

395,- Kč
Ask

Veneto

Pinot Grigio Friuli DOC Grave, 2023, Albino Armani, 0,75l novinka Pinot Grigio Friuli DOC Grave, 2023, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva, intenzivní a charakteristické aroma připomínající hrušky a zralá jablka. Vyvíjí se do vůně suchého sena a opečených mandlí. Chuť je svěží a minerální, stejně jako země, ze které pramení.
Nejlépe se podává: Vynikající jako aperitiv. Vynikajíce se hodí k čerstvým letním pokrmům a k vegetariánské kuchyni.

295,- Kč
Shop
Valpolicella Classico Superiore DOC 2022, «Egle», Albino Armani, 0,75l Valpolicella Classico Superiore DOC 2022, «Egle», Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,0%)

Toto víno je autentickou ukázkou terroiru vysokých kopců v Marano v oblasti Valpolicella Classico. Právě zde jsou sopečná půda a svěží podnebí s intenzivními změnami teplot rozhodujícími přírodními prvky, které zvyšují její elegantní podstatu.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici je rubínově červená barva jasná a rafinovaná, aroma je svěží jako čerstvý vzduch z kopců, z nichž toto víno pramení, připomíná vůni červeného ovoce, švestek a cyklámenu, doplněných lehkou balsamickou notou. Při prvním potáhnutí je víno jemné, ale přesto živé a šťavnaté, s aromatickou vytrvalostí vzácné elegance.
Nejlépe se podává: dokonalý doplněk ke každodenní jídlu, hodí se k místním tradičním pokrmům, jako je polenta se sýrem a houbami.

365,- Kč
Shop
Lugana DOC, 2020, Albino Armani, 0,75l Lugana DOC, 2020, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,5%)

Odrůdy: Turbiana 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva. V aroma mužete cítit vůně citrusů a aromatických bylin, jako je šalvěj a máta. Chuťově je dobře strukturované, podporované živou kyselostí a zajímavou šťavnatostí.
Nejlépe se podává: Velmi oceňováno jako aperitiv. Dokonale se hodí k pokrmům z ryb, zejména ke sladkovodním rybám, jako je tradiční „akvarel“ nebo pstruh z jezera Garda.

345,- Kč
Shop
Sauvignon Friuli DOC Grave Superiore, 2020, Albino Armani,  0,75l Sauvignon Friuli DOC Grave Superiore, 2020, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Odrůda: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Jeho charakteristickým rysem je aromatická polyfonie odhalující vůně růžového grapefruitu, tropického ovoce a magnólie. V ústech je energické a zářivé, s dlouhou aromatickou stálostí, která připomíná stejné ovoce. Závěr má příjemnou minerální notu.
Nejlépe se podává: rafinované a čerstvé jako aperitiv, ideální k smaženým rybám, syrovým jídlům, mořským lanýžům a ústřicím. Perfektní také k rizotu a omeletě s aromatickými bylinkami.

395,- Kč
Shop
Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC, 2018, Albino Armani, 0,75l Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC, 2018, Albino Armani, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 14%)

Víno Valpolicella Ripasso je výsledkem tradiční techniky, která spočívá v nalití čerstvého vína Valpolicella do ještě teplých a sladkých výlisků Amarone a tím posílení jeho struktury, těla a chuti.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici  se měnící se odstíny rubínově červené barvy spojily do buketu, který připomíná ostružiny, zralé třešně a tmavé koření spolu s mátovými tóny. Svěží a dlouhý závěr je příjemně ovocný s nádechem tmavé čokolády. Zrání v dubových sudech zvyšuje jeho eleganci a rovnováhu.
Nejlépe se podává: je to elegantní společník pro chutné první chudy, jako jsou těstoviny s „boloňskou“ omáčkou, červené maso a vyzrálý sýr.

445,- Kč
Shop
Amarone Della Valpolicella DOCG, 2017, 0,75l novinka Amarone Della Valpolicella DOCG, 2017, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 15%)

Odrůdy: Corvina, Rondinella, Molinara.
Barva: Víno je tmavě červené, neprůhledné a plné. Odstíny granátu obohacují jeho barvu a dodávají mu atmosféru tajemné přitažlivosti.
Aroma: Jeho aromatický profil je teplý, bohatý a lákavý.
Chut’: Chuťově přesvědčí toto víno svou harmonickou jemností a velkou expresivní silou.
Zrání: Po fermentaci zraje v dubových sudech 12 měsíců a poté odpočívá v lahvích dalších 12 měsíců.

799,- Kč
Shop
DUE UVE Delle Venezie, IGT, BERTANI, 0,75l DUE UVE Delle Venezie, IGT, BERTANI, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia Giulia12%)

Odrůdové složení: Pinot Grigio, Sauvignon Blanc
Víno slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Typicky bohaté aroma odrůdy Sauvignon blanc s tóny zralých broskví, citrusů, šalvěje, zeleného pepře a bezového květu. Pinot naopak dominuje chuti. Je vyvážené a velmi osvěžující se skvělou a živoucí kyselinkou.

275,- Kč
Ask
Valpolicella Ripasso DOC, BERTANI, 0,75l Valpolicella Ripasso DOC, BERTANI, 0,75l
( suchéItálie/Veneto13,5%)

Odrůdové složení: Corvina, Merlot, Rondinella
Ripasso je prastará metoda výroby vína, která nechá vzniknout komplexní a strukturovaná vína. Barva vína je fialková s rubínovými odstíny. Aroma je výrazné s tóny zralého bobulového ovoce, ostružin, černého rybízu a zralých černých třešní. V chuti je vyvážené, živé a plné s delším koncem.
Gastro: pečená masa, houby, výraznější těstovinová jídla, risotto

395,- Kč
Ask
Bardolino Chiaretto D.O.C., Cantina GORGO, 0,75l Bardolino Chiaretto D.O.C., Cantina GORGO, 0,75l
( suchéItálie/Veneto12,5%)

Odrůdové složení: Corvina, Molinara, Rondinella
Jemné růžové víno s lehkým odleskem třešňové barvy. Aroma čerstvého zralého ovoce. V chuti je lehké a svěží s příjemnou kyselinkou a hladkým závěrem.
Gastro párování: saláty, zelenina, aperitiv.

235,- Kč
Ask
Otevírací doba

Po — Pá  10:00 – 20:00
Sobota  11:00 – 20:00
Neděle Zavřeno

Kontakty

+420 222 365 570
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5

 


Sdílet

Galerie

Galerie