Vinařství LAHOFER/Vinařství HANZEL

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodeřuje 430 hektarů třeba na tratích Babíčák, U Hájku, Volné Pole, Waldberg, Lampelberg, Šác, Dolina, Špičák, Leskoun a další.

V roce 2014 Vinařství LAHOFER majetkově vstoupilo do miroslavského Vinařství HANZEL. To od navýšení své výrobní kapacity v roce 2012 odebíralo od Vinařství LAHOFER podstatnou část suroviny pro svou vlastní výrobu.
Kromě značky Vinařství HANZEL a samotného vinařství, které disponuje technologiemi o výrobní kapacitě zhruba sto dvacet tisíc lahví ročně, rozšířilo Vinařství LAHOFER  své portfolio i o historickou budovu miroslavského vinařství, která byla nově zrekonstruovaná na hotel se stylovou vinárnou, restaurací a školícím centrem.


Vinařství Hanzel

Hibernal 2020, Vinařství Hanzel, pozdní sběr, 0,75l novinka Hibernal 2020, Vinařství Hanzel, pozdní sběr, 0,75l
( polosladkéMorava/Znojmo10,5%)

Charakteristika: Víno s poutavou barvou bílého zlata ohromí rozmanitou paletou vůní tropického ovoce připomínající maracuju, mango nebo limetku. Exotické ovoce hledejte i v jeho chuti, narazíte na liči, kiwi či jemné mangové tóny. Chuťovou svěžest podtrhují limetkový závěr a vyšší kyselinka, díky níž víno nepůsobí tak sladce.

255,- Kč
Ask
Kerner 2018, Vinařství Hanzel, pozdní sběr, 0,75l Kerner 2018, Vinařství Hanzel, pozdní sběr, 0,75l
( polosuchéMorava/Znojmo11,5%)

Charakteristika: Odrůda vzniklá křížením Ryzlinku rýnského a Trolínského. Potěší zlatě-zelenkavou jiskrnou barvou, která předznamenává jeho typické kernerové aroma. V něm můžete hledat tóny po citronové trávě, čerstvě oloupané kůře mandarinky nebo květech hluchavky. Mandarinkové a pomerančové tóny se promítají i do chuti tohoto vína, které má dlouhý kořenitý a exktraktivní závěr.

225,- Kč
Ask
Tramín červený 2017, Vinařství Hanzel, pozdní sběr, 0,75l Tramín červený 2017, Vinařství Hanzel, pozdní sběr, 0,75l
( polosuchéMorava/Znojmo12,5%)

Charakteristika: Zlato-zelenkavý tramín s jemně kořenitou vůní i chutí. Příznivci tohoto typu vína ocení výraznou a typickou vůni medu, čajových růží, zázvoru a liči, kterou v chuti provází svěží šťavnatá kyselinka a meruňkový džem. Elegantní tramín se dobře shodne s pikantní paštikou a husími nebo kachním játry, či méně aromatickými sýry. Zaujme i jako aperitiv nebo důstojná tečka na závěr hostiny.

245,- Kč
Ask
Pálava 2021, Vinařství Hanzel, výběr z hroznů, 0,75l Pálava 2021, Vinařství Hanzel, výběr z hroznů, 0,75l
( polosladkéMorava/ZnojmoAlk. 12,5 %%)

Charakteristika: Elegantní víno má brilantní jemně zlatavou barvu a velmi dobrou viskozitu. Pestrá paleta vůní se rozevírá od hrozinek a muškátového oříšku až po květinové tóny fialky a mateřídoušky. Mohutná, šťavnatá, medová chuť nabízí širokou paletu chutí sladkého koření, především skořice a lékořice, až po zázvorový závěr a dlouhou perzistenci. Pálava se bude dobře doplňovat s pikantnějším, kořenitým jídlem. Zkusit ji ale můžete i k cheescaku nebo dobře vychlazenou jako závěrečný digestiv po jídle.

290,- Kč
Ask

Vinařství Lahofer

Sauvignon 2018, Vinařství Lahofer, pozdní sběr, 0,75l novinka Sauvignon 2018, Vinařství Lahofer, pozdní sběr, 0,75l
( suchéMorava/ZnojmoAlk. 12,5%)

Charakteristika: Plné, mohutné víno s brilantně čistou citronově-zlatavou barvou, intenzivní ovocnou vůní s nádechem hluchavkových květů a citronové trávy. Chuť je šťavnatá, pikantní, extraktivní s kořenitými a minerálními tóny a s dochutí po žlutém grapefruitu.

225,- Kč
Ask
Ryzlink vlašský 2020, Vinařství Lahofer, pozdní sběr, 0,75 l novinka Ryzlink vlašský 2020, Vinařství Lahofer, pozdní sběr, 0,75 l
( suchéMorava/ZnojmoAlk. 11,5%)

Charakteristika: Blýskavou zlatožlutou barvu tohoto vína doprovází vůně slaměnky, líbivé aroma ořechové slupky a nasládlý medový tón. V ústech vynikne výrazně ocelovou, avšak šťavnatou kyselinkou, která elegantně souzní s chutí vlašských ořechů, s jemným bylinkovým nádechem a minerálním závěrem.

235,- Kč
Ask
Tramín červený 2020, Vinařství Lahofer, výběr z hroznů, 0,75l Tramín červený 2020, Vinařství Lahofer, výběr z hroznů, 0,75l
( sladkéMorava/Znojmo11%)

Charakteristika: Zlato-zelenkavá barva tohoto vína předznamenává jeho vůni. V ní najdete aroma medových pláství a koriandru, které se v chuti mění na sušené rozinky a lesní med s výraznými kořenitými tóny, především po tymiánu. Hebký, srovnaný cukr doprovází příjemná osvěžující kyselinka a dlouhotrvající perzistence. Kombinujte toto víno s pikantní paštikou, husími nebo kachními játry, thajskou kuchyní či sýry s modrou plísní.

270,- Kč
Ask
Muškát moravský, 2017, kabinetní víné, Vinařství Lahofer, 0,75l Muškát moravský, 2017, kabinetní víné, Vinařství Lahofer, 0,75l
( polosladkéMorava/Znojmo10%)

Příjemný zbytkový cukr spolu s výraznou extraktivností, šťavnatou kyselinkou a širokou paletou pro muškát typických chutí a vůní dělají z tohoto vína neodolatelné lákadlo pro milovníky polosladkých vín. Zatímco ve vůni dominuje květ černého bezu a meruňkové tóny v chuti můžete hledat náznaky banánu, kiwi, šťavnaté broskve či dokonce červeného grepu. Muškát moravský se hodí ako aperitiv třeba k předkrmům z drůbežích jater, naopak na závěr hostiny se skvěle doplní s lehce sladkými dezerty nebo ovocnými saláty.

210,- Kč
Ask
Pálava 2018, výběr z hroznů, Vinařství Lahofer, 0,75l novinka Pálava 2018, výběr z hroznů, Vinařství Lahofer, 0,75l
( polosladkéMorava/Znojmo11,0%)

Jiskrná, zlatavá barva čerstvé slámy v tomto vínu podtrhuje velmi dobrou viskozitu a dlouhou perzistenci. Vůně je čistá, intenzivní, s bohatým aroma po čajové růži, liči, medu, sladkém koření a mangu. Chuť je díky výrazné kyselince šťavnatá, nasládlá, s příjemným tónem zralého exotického ovoce, připomínající marakuju, mango a zralé citrusy. Toto plné, mohutné a kulaté víno se hodí k výrazně kořenitým jídlům, lehkým sorbetům i citronové zmrzlině. Při podávání dodržte teplotu 8 stupňů Celsia.

270,- Kč
Ask
Rulandské šedé, 2018, pozdní sběr, Vinařství Lahover, 0,75l Rulandské šedé, 2018, pozdní sběr, Vinařství Lahover, 0,75l
( suchéMorava/Znojmo13,0%)

Plné, extraktivní, harmonické víno barvy vyzrálého žlutého citronu. Vůně připomíná tóny hruškových křížal a citrusového květu. Mohutné tělo tohoto vína doprovází hebká, vyrovnaná minerální chuť s doteky kandovaného ovoce a s příjemně slaným závěrem. Kombinovat je můžete s krevetami v česneko-citronovém přelivu, grilovanými mořskými plody s celerovým pestem, jemnou paštikou z husích jater nebo grilovaným pstruhem s pomerančovou remuládou.

235,- Kč
Ask
Ryzlink Rýnský VOC Znojmo, 2017, Vinařství Lahofer, 0,75l Ryzlink Rýnský VOC Znojmo, 2017, Vinařství Lahofer, 0,75l
( suchéMorava/Znojmo13%)

Svěží a jiskrná, zelenkavě zlatavá barva s výraznou vůní po lipovém květu, žlutém melounu a meruňkovém kompotu s jemnými petrolejovými a minerálními tóny. V chuti vyzrálé hrozny, pikantní, vyšší kyselinka s ovocitou dochutí po meruňkách a se zajímavým zbytkem cukru. Harmonické víno je průvodcem rybích, vepřových a telecích mas, grilovaných kuřat a tvrdých sýrů a hodí se i jako báječný aperitiv či doprovod čínských specialit. Bude chutnat i jen samotný v příjemném prostředí. Díky výrazným kyselinkám může RR zrát řadu let a stále bude svěží. Doporučujeme k archivaci.

235,- Kč
Ask
Veltlínské zelené VOC Znojmo, 2016, Vinařství Lahofer, 0,75l Veltlínské zelené VOC Znojmo, 2016, Vinařství Lahofer, 0,75l
( suchéMorava/Znojmo12,5%)

Svěží víno, které reprezentuje typické Veltlínské ze Znojemska, má jiskřivou a příjemnou světle zelenkavou barvu s jemnými zlatavými odlesky. Plná ovocná vůně limetky s pikantním aroma bílého pepře, provází kořenitá dochuť po pražených mandlích a zajímavé minerální tóny, typické pro terroir znojemské vinařské podoblasti. Suchý, nasládle působící Veltlínské se hodí k slaným předkrmům, vepřovým řízkům a rybám, vyzkoušet je můžete také k tvrdým sýrům. Archivace 2 – 4 roky.

235,- Kč
Ask
Sauvignon VOC Znojmo 2018, Vinařství Lahofer, 0,75 l Sauvignon VOC Znojmo 2018, Vinařství Lahofer, 0,75 l
( suchéMorava/Znojmo12%)

Svěží suché víno s příjemnou zelenkavě zlatavou barvou a jemnou kořenitou vůní černého rybízu, bělomasé broskve a grepu. Víno má příjemnou kyselinku s vyváženým zbytkovým cukrem, v ovocité dochuti se projevují vyzrálé červené grepy a sladký broskvový kompot. Vychlazený Sauvignon poslouží nejen jako osvěžující aperitiv, ale hodí se rovněž k různě upraveným rybám a drůbeži, lehce kořeněným masovým pokrmům nebo masům kombinovaným s ovocem, vyzkoušet jej můžete i k různým úpravám bažantů či uzeným rybám. K archivaci toto víno doporučujeme na 3 – 4 roky.

235,- Kč
Ask
Rosé LAHOFER 2017, pozdní sběr, Vinařství LAHOFER, 0,75l Rosé LAHOFER 2017, pozdní sběr, Vinařství LAHOFER, 0,75l
( sladkéMorava/Znojmo9,5%)

Pro dosažení požadované barvy tohoto populárního Rosé lisovali celé hrozny odrůd Zweigeltrebe s kapkou Rulandského modrého. Meruňková barva se svěží kyselinkou a nižším alkoholem předurčuje toto víno k zahradním dýchánkům zalitým sluncem, při kterých bude nejvíce bavit se zmrzlinovými poháry, nebo jen třeba s ledovou tříští, nakrájenou jahodou a snítkou sladké stévie pro osvěžení barvy. Ve vůni hledejte smetanové tóny přecházející do lesního ovoce. Plná, tělnatější chuť má díky odrůdě Rulandské modré kořenitý šmrnc s doteky zralé třešně, jahody a mixu červeného zahradního ovoce.

205,- Kč
Ask
Otevírací doba

Po — Pá  10:00 – 20:00
Sobota  11:00 – 20:00
Neděle Zavřeno

Kontakty

+420 773 256 011
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5


Sdílet

Galerie

Galerie