Chile

Popis oblasti:
Vinice Maipo Valley jsou obdařeny nejlepšími přírodními podmínkami pro pěstování vína na světě. Údolí Maipo Valley je umístěno v centralní části Chile, právě na jihu Santiaga, v oblasti svázané pohořím And. Staré vinice, které se zde nachází, produkují vína neuvěřitelných finesí a komplexnosti. Štěrkovo-pískové podloží přispívá k odvodnění přebytečné vláhy a je ideální pro odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot, Carmenére a Chardonnay.

Santa Alicia leží na úpatí And a území vinic má vnitrozemský typ klimatu s průměrnou roční teplotou 13,1°C. Průměrná maximální teplota v lednu je 29,8°C a minimální teplota v červnu je 1,7°C. Odlišnost mezi denní a noční teplotou v létě je více než 19°C.


Bílá

Chardonnay Reserva, Vina Chocalán, 0,75l Chardonnay Reserva, Vina Chocalán, 0,75l
( suchéChile/Valle del Maipo14,0%%)

Složení: 100% Chardonnay.
Toto víno bylo postaveno v živém a svěžím stylu, který klade důraz na odrůdovou charakteristiku bez použití nových dubových sudů. Má pikantní vůni po citrusech. V ústech lze ucítit šťavnatý ananas, physallis, zralý meloun a karamel. V závěru dominuje šťavnatá kyselinka spolu se smetanovými a elegantními tóny. Toto Chardonnay doporučujeme s lososem, kozím sýrem nebo se smetanovou omáčkou a bílým masem.
Podávejte při teplotě 10-12 °C.

290,- Kč
Ask
Chardonnay Reserva, «Santa Alicia», 0,75 l Chardonnay Reserva, «Santa Alicia», 0,75 l
( suchéChile/Maipo Valley13,5%)

Chardonnay patří mezi velmi oblíbená vína, ve kterých můžete nalézt celou paletu vůní a chutí ovocných až květnatých tónů. Toto Chardonnay je příkladem a zároveň výrazem chilských vinic, která produkují ty nejzajímavější vína světa. Slámová barva, aroma po mangu, žlutém melounu a zralém angreštu, které koresponduje i do chuti, kde ještě můžeme přiřadit nádech lískového oříšku a broskví.

289,- Kč
Ask
Sauvignon Blanc Reserva, «Santa Alicia», 0,75 l Sauvignon Blanc Reserva, «Santa Alicia», 0,75 l
( suchéChilé/Valle del Maipo12,5%)

Sauvignon Reserve je vyjímečný a to především díky excelentní harmonii ovocné vůně po černém rybízu, angreštu s podtóny zeleného jablka, ananasu a čerstvé trávy. To vše je jedinečně sladěné a chuť tohoto vína nás neustále pobízí k dalším douškům.

289,- Kč
Ask

Červená

Carmenére Gran Reserva Origen, Vina Chocalan, 0,75l Carmenére Gran Reserva Origen, Vina Chocalan, 0,75l
( suchéChile/Valle del Maipo14,0%%)

Náš originální Carmenére Grand Reserve má fialovou barvu, aroma černého ovoce, koření, lékořice doplněné o hořkou čokoládu a vanilku. Bohatě hladké s plnou strukturou. Ve šťavnaté, svěží, plné a krémové chuti dominují bílé švestky s pikantním charakterem. Dobra zrání: 12 měsíců v sudech z francouzského dubu.
Doporučujeme k jehněčímu masu a sýrům všeho druhu.

445,- Kč
Ask
Cabernet Sauvignon Reserva, «Santa Alicia», 0,75l Cabernet Sauvignon Reserva, «Santa Alicia», 0,75l
( suchéChile/Maipo Valley13,5%)

Výrazné purpurové až magicky temné tóny v barvě předznamenávají plné, tělnaté víno. Ve vůni se střídají pukající ostružiny, sušené švestky a nepatrný odstín lékořice. Silná, opojná vůně je stejně zajímavá jako chuť, ve které se prolínají povidlové až borůvkové tóny s jemnými taniny evokující hořkou čokoládu. Cabernet Reserve je velké víno, které může doprovázet hovězí steaky, jehnečí na rozmarýnu, bizoní maso nebo zvěřinu.

299,- Kč
Ask
Carmenére Reserva, «Santa Alicia», 0,75l Carmenére Reserva, «Santa Alicia», 0,75l
( suchéChile/Maipo Valley13,5%)

Intenzivní granátová barva předznamenává ovocné aroma ostružin, které přechází do tónů fíků a končí jemným náznakem tabákové vůně. Carmenére-Reserva oplývá magickou energií, jejíž dotek připomíná blahodárné teplo rozehřátého krbu za dlouhých zimních večerů. Bezedná chuť této odrůdy je ideální k flambovaným tmavým masům, brazilské kuchyni a jehněčímu.

299,- Kč
Ask
Shiraz Reserva, «Santa Alicia», 0,75 l Shiraz Reserva, «Santa Alicia», 0,75 l
( suchéChile/Maipo Valley13,5%)

Intenzivní purpurová barva předurčuje výraznou odrůdu Shiraz. Opojná vůně koření a bylinek a plná bohatá chuť po ostružinách, švestkách až skořici vytváří nenapodobitelnou harmonii, která Vám na patře spustí jedinečnou symfonii. Bohatý Shiraz je nejlepší v kombinaci s pokrmy výraznějších úprav, hovězími steaky připravovanými na lávových kamenech nebo se zvěřinou.

299,- Kč
Ask
Cabernet Sauvignon, Gran Reserva de Los Andes, «Santa Alicia», 0,75 l Cabernet Sauvignon, Gran Reserva de Los Andes, «Santa Alicia», 0,75 l
( suchéChile/Maipo Valley14%)

Cabernet Sauvignon Gran Reserva je vyjímečně silné, aromatické a plné víno, jehož základ tvoří vyzrálé a zdravé hrozny, redukovaná výnosnost, řízené kvašení a zrání v nových sudech. Nádherná, granátová barva, aroma zralých třešní a rybízu přecházející do kakaových až čokoládových tónů vytváří jedinečnou harmonii a komplexní chuť s dlouhou perzistencí. Toto víno bylo vyrobeno ze speciálně vybraných hroznů za osobního dozoru mistra vinaře. Mimořádné víno s dlouhou dochutí a příjemnou tříslovinkou je velmi vhodné k pokrmům výraznějších úprav, barbecue nebo plísňovým sýrům.

449,- Kč
Ask
Merlot, Gran Reserva de Los Andes, «Santa Alicia», 0,75 l Merlot, Gran Reserva de Los Andes, «Santa Alicia», 0,75 l
( suchéChile/Maipo Valley14%)

Purpurová barva a silná viskozita je důsledkem vyzrálosti hroznů, redukované výnosnosti, řízeného kvašení a zrání v nových sudech. Nádherné aroma švestek a lékořice se prolíná i do chuti, která je ještě doplněna hořko-čokoládovým vjemem a sladkými taniny. Toto víno bylo vyrobeno ze speciálně vybraných hroznů za osobního dozoru mistra vinaře. Robustní Merlot – Gran Reserva příjemně doplní zvěřinové menu, královské T-bone steaky, a vyjímečně se snoubí s bizoním masem.

449,- Kč
Ask
Millantu «Gran Reserva», Premium red wine, «Santa Alicia», 0,75 l Millantu «Gran Reserva», Premium red wine, «Santa Alicia», 0,75 l
( suchéChile/Maipo Valley14,5%)

Odrůda: Cuvée 48% Cabernet Sauvignon, 34% Cabernet Franc, 18 % Carmenére.
Millantu znamená zlaté slunce, které je obsaženo v každé kapce tohoto vína. Na počest bývalých chilských domorodců – Mapučanů jsme vytvořili Millantu, směs hroznů Cabernet sauvignon 48%, Cabernet Franc 34% a Carmenére 18%. Toto sluncem políbené víno ještě zrálo 13 měsíců ve francouzských dubových sudech. Mimořádné víno s dlouhou dochutí a příjemnou tříslovinkou je velmi vhodné k pokrmům výraznějších úprav, tmavým masům, brazilské kuchyni a bizoním steakům.

685,- Kč
Ask
Otevírací doba

Po — Pá  10:00 – 20:00
Sobota  11:00 – 20:00
Neděle Zavřeno

Le Beaujolais Nouveau 2023 sont arrivé!

Le Beaujolais Nouveau 2023 sont arrivé!

Každoroční oslava mladého Beaujolais připadá na 3. čtvrtek v listopadu.
Naše tradiční klasické mladé Beaujolais Nouveau z odrůdy Gamay, z vinařství Maison Christophe COQUARD:

  • Beaujolais Nouveau 69 — AOP
  • Beaujolais Nouveau 69 ROSÉ — AOP
  • Beaujolais Nouveau 69 Villages- AOP

Kontakty

+420 222 365 570
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5

 


Sdílet

Galerie

Galerie