Itálie

Itálie vyniká ve sklizni vinné révy a výrobě vína. Sklizeň okolo 9 000 tun ročně je největší na světě a výroba okolo 57 000 hektolitrů vína je srovnatelná jen s produkcí Francie.


Bílá

Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l novinka Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 12,0%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se zlatými odlesky. Intenzivní a vytrvalé aroma, komplexní, s ovocnými a bylinnými vůněmi, s tóny vanilky a muškátového oříšku. Ovocné a minerální, střední tělo, kulaté a dobře vyvážené. Závěr je dlouhý, čistý, pikantní a přesto jemný.
Nejlépe se podává: Dobře se kombinuje s bohatými chody, bílým masem a sýrem. Vynikajíce se hodí k rybí polévce a pečeným rybám.

285,- Kč
Shop
RivaLuce Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG, Rive di San Pietro, 0,75l novinka RivaLuce Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG, Rive di San Pietro, 0,75l
( Extra BrutItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Charakteristika: Jasná, slamově žlutá barva se zelenými odlesky. Elegantní aroma s odstíny zeleného jablka, hrušky, limetky, květin, citrusových plodů. Velmi jemné a perzistentní bubliny. Vyvážená struktura. Harmonická a výjimečně chutná.
Nejlépe se podává: Vynikající po celou dobu přijímaní jídla.

485,- Kč
Ask
Albino Armani Gewürztraminer «Crosano», Trentino DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Gewürztraminer «Crosano», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 13%)

Mezi horami v oblasti Trentino Alto Adige, kde je klima svěží a větrné, nachází tato réva ideální podmínky, díky čemuž vzniká jasné víno s pochopitelným a vytrvalým buketem.
Odrůdy: Gewürztraminer 100%.
Charakteristika: Velmi aromatické a elegantní  víno, s vůní tropického ovoce, růží, koření a medu. Hladké a sametové v ústech, vytrvalé a s dlouhou dochutí.

 

415,- Kč
Shop
Albino Armani Chardonnay «Capitel», Trentino DOC, 2020, 0,75l Albino Armani Chardonnay «Capitel», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Chardonnay je mezinárodní odrůda francouzského původu, která v Trentino Alto Adige našla ideální prostředí pro vyjádření svého potenciálu v elegantních a dobře strukturovaných vínech.
Odrůdy: Chardonnay 100%.
Charakteristika: Jeho sytá zlatožlutá barva předjímá širokou škálu vůní, od bílých květů po ovocné tóny, jako jsou zralá jablka, mandle a vlašské ořechy. Chuťově připomíná suché ovoce a med, vyvážené skvělou svěžestí. Chuťové zakončení je minerální, s lehkou příchutí pazourku.
Nejlépe se podává: zajímavý a rafinovaný aperitiv. Vynikající víno k mořským plodům a chutným sýrům a také asijské a fúzní kuchyni. Může také příjemně překvapit v kombinací s kořeněnými pokrmy.
Teplota podávání: 6-8 ° C.

295,- Kč
Shop
Albino Armani Sauvignon «Campo Napoleone», Trevenezie IGT, 2020, 0,75l Albino Armani Sauvignon «Campo Napoleone», Trevenezie IGT, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto Adige12,5%)

Toto víno Sauvignon Campo Napoleone je pro lidi, kteří milují intenzivní aromatické chutě. Jeho pozoruhodná podstata se dobře vnímá již při víření vína ve sklenici, kde ukazuje svou rozkoš.
Odrůdy: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Vůně je typická pro tuto révu: rajský list, zelený pepř, šalvěj a bezinky. Chuť je bohatá, obsáhlá a jasná s minerální dochutí.
Nejlépe se podává: vynikající jako aperitiv, ideálně doplňuje pokrmy na bázi zeleniny, zejména chřestu, těstoviny s omáčkou „pesto“ a rizoto z mořských plodů.

335,- Kč
Shop
Albino Armani Pinot Grigio, Friuli Grave DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Pinot Grigio, Friuli Grave DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Tento elegantní a pronikavý Pinot Grigio se exkluzivně nachází mezi bílými kameny oblasti „Grave“ v regionu Friuli Venezia Giulia. Volba Albino Armani produkovat jen několik hrozen na vinnou révu umožňuje tomuto vínu se chlubit svou plnou expresivitou.
Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva, intenzivní a charakteristické aroma připomínající hrušky a zralá jablka. Vyvíjí se do vůně suchého sena a opečených mandlí. Chuť je svěží a minerální, stejně jako země, ze které pramení.
Nejlépe se podává: Vynikající jako aperitiv. Vynikajíce se hodí k čerstvým letním pokrmům a k vegetariánské kuchyni.

295,- Kč
Shop
Albino Armani Lugana DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Lugana DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,5%)

Historie Lugana je silně spojena s jižní částí jezera Garda, která je naštěstí ovlivněna jemným, ale neustálým vánkem. Vinice rostoucí na terénech blízko jeho břehů se živí minerálními látkami obohacujícími hrozny Turbiana jedinečnými vlastnostmi.
Odrůdy: Turbiana 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva. V aroma mužete cítit vůně citrusů a aromatických bylin, jako je šalvěj a máta. Chuťově je dobře strukturované, podporované živou kyselostí a zajímavou šťavnatostí.
Nejlépe se podává: Velmi oceňováno jako aperitiv. Dokonale se hodí k pokrmům z ryb, zejména ke sladkovodním rybám, jako je tradiční „akvarel“ nebo pstruh z jezera Garda.

335,- Kč
Shop
Albino Armani Pinot Grigio «Corvara» Valdadige DOC, 2019, 0,75l novinka Albino Armani Pinot Grigio «Corvara» Valdadige DOC, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

V jižní části Valdadige je klima charakteristické intenzivními teplotními změnami a stálými větry. Tyto klimatické podmínky spolu s velkými zkušenostmi vinařů Cantina Albino Armani z něj činí ideální místo pro pěstování Pinot Grigio. Roky výzkumu této odrůdy umožnily vinařů dosáhnout dokonalosti.
Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se světlými popelově šedými tóny typickými pro Pinot Grigio. Vůně je zajímavá, s intenzivními tóny limetky, hrušky a aromatických bylin, jako je máta a šalvěj. Příchuť je slabá a komplexní, svěží a vytrvalá.
Nejlépe se podává: díky své svěžesti je dokonalým společníkem pro letní pokrmy, od středomořských těstovin po ryby, stejně jako pro bílé maso s aromatickými bylinkami.

335,- Kč
Shop
Albino Armani Sauvignon, Friuli Grave DOC, 2019, 0,75l novinka Albino Armani Sauvignon, Friuli Grave DOC, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Sauvignon jsou hrozny původně z Loiry ve Francii. Jeho název pochází ze slova „sauvage“, což odkazuje na divokou révu, ze které byl vytvořen. Tato odrůda dává to nejlepší na volných půdách, bohatých na kameny a štěrk, dává přednost chladnému podnebí s extrémními teplotními změnami.
Odrůda: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Jeho charakteristickým rysem je aromatická polyfonie odhalující vůně růžového grapefruitu, tropického ovoce a magnólie. V ústech je energické a zářivé, s dlouhou aromatickou stálostí, která připomíná stejné ovoce. Závěr má příjemnou minerální notu.
Nejlépe se podává: rafinované a čerstvé jako aperitiv, ideální k smaženým rybám, syrovým jídlům, mořským lanýžům a ústřicím. Perfektní také k rizotu a omeletě s aromatickými bylinkami.

325,- Kč
Shop
Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l novinka Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůda: Chardonnay 100%.
Barva: Slámově žlutá s zelenými odlesky.
Aroma: Ve vůně na začátku okamžitě ucítíte zlaté jablko, ananas a bílé květy, poté voňavé byliny.
Chut’: V ústech je vždy příjemně svěží, ovocné, s vytrvalostí, která vám dodá dlouhý a příjemný závěr. Svěží chuť s ovocnými a minerálními tóny: moderní klasika vycházející z nejlepší řemeslné tradice údolí Trentino.

260,- Kč
Shop

Rosé

Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Toto víno se získává ze směsi červených hroznů pěstovaných v jižní části údolí Adige. Drsné horské klima zde zmírňuje nedaleké Gardské jezero, které nám nabízí ovocná a svěží vína.
Odrůdy: směs červených hroznů.
Charakteristika: Typická světle růžová barva předchází chuti, kterou najdete ve sklenici: malé červené ovoce, černý rybíz a lesní jahody zvláště. Chuť je hladká a jemná, v příjemném kontrastu se svěžím a minerálním dokončením.
Nejlépe se podává: extrémně příjemné a neobvyklé jako aperitiv, je to velmi univerzální víno. Zkuste si ho s chutnou pizzou.

275,- Kč
Shop
ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l novinka ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: 100% Negroamaro.
Charakteristika: Intenzivní a zářivě růžové víno. Elegantní aroma s květinovými a mořskými tóny. Chuť je plná a vyvážená s převládáním červeného ovoce.
Zrání: 3 měsíců v ocelových nádržích.

250,- Kč
Shop

Červená

Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l novinka Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 13,0%)

OdrůdyNero d’Avola 100%.
Charakteristika: Tmavě červená barva s fialovými odstíny. Vůně má ovocné tóny od lékořice až po bobule. Chuť má dobrý základ a jemné třísloviny. Dobrá délka se spíše ovocným závěrem.
Nejlépe se podává: Dobře se hodí k luštěninám, houbám a chutnému masu.  Dokonale se kombinuje s krůtími a grilovanými žebry. Zkuste ho také s asijským jídlem.

285,- Kč
Shop
Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019,  CinqueSegni, 0,75l novinka Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/AbruzzoAlk. 13,5%)

OdrůdyMontepulciano d’Abruzzo 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s granátovými odlesky. Intenzivní, perzistentní a ovocná vůně, se silnými tóny lesních plodů. Víno plné, dobře vyvážené, lehce tříslovité s čistou dochutí.
Nejlépe se podává: Vynikajíce se hodí ke všem typickým chodům italské tradiční kuchyně. Dobře se hodí k rizotům, těstovinám a vepřovému masu.

235,- Kč
Shop
Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l novinka Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Malvasia Nera 100%.
Charakteristika: Velice silná rubínově červená barva, intenzivní a přesvědčivé aroma s tóny třešní, obohacené o příjemné tóny hřebíčku. Víno s velice oblým tělem, s příjemně měkkým nádechem, nakonec se projevuje jako komplexní a zaujímá svou pozoruhodnou svěžestí.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 6-8 měsíců.
Nejlépe se podává: Hodí se k červenému masu, pečeně s pestrými omáčkami a středně zrálými sýry.

235,- Kč
Shop
Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava  0,75l novinka Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůdy: Negroamaro 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s fialovými odlesky; intenzivní, pikantní, ovocné aroma s tóny malých černých bobulí (černý rybíz a lesní plody). Středně plné, sametové. Vynikající rovnováha mezi svěžestí a výraznými chutěmi, s dlouhým závěrem.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 4-5 měsíců.
Nejlépe se podává: Vynikající s bohatými prvními chody, masem, obecně a středně zralými sýry.

235,- Kč
Shop
Albino Armani Pinot Nero «Santa Lucia», 2020, 0,75l Albino Armani Pinot Nero «Santa Lucia», 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Hory v Trentinu jsou ideálním prostředím pro pěstování této révy, která se vyznačuje vrozenou elegancí. Pinot Nero vyžaduje velkou péči jak na vinici, tak ve sklepě, aby získalo vynikající víno, které je ve sklenici snadno rozpoznatelné pro jeho typický granátový odstín granátu.
Odrůdy: Pinot Nero 100%.
Charakteristika: Toto zajímavé víno uvolňuje komplexnost pocitů. Jeho hřejivá a hedvábná textura nabízí vůni drobného červeného ovoce a dřeviny, která se vyvíjí v mistrovské dílo z not balzamiku, lanýžů a lékořice.
Na patře je svěží, elegantní a dobře vyvážené, připomínající typický buket této odrůdy.
Nejlépe se podává:pečené a středně zralé sýry. Může vyzdvihnout vegetariánská jídla a pokrmy z tuňáka neobvyklým způsobem.

355,- Kč
Shop
Albino Armani Valpolicella Classico Superiore DOC «Egle», 2018, 0,75l novinka Albino Armani Valpolicella Classico Superiore DOC «Egle», 2018, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,0%)

Toto víno je autentickou ukázkou terroiru vysokých kopců v Marano v oblasti Valpolicella Classico. Právě zde jsou sopečná půda a svěží podnebí s intenzivními změnami teplot rozhodujícími přírodními prvky, které zvyšují její elegantní podstatu.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici je rubínově červená barva jasná a rafinovaná, aroma je svěží jako čerstvý vzduch z kopců, z nichž toto víno pramení, připomíná vůni červeného ovoce, švestek a cyklámenu, doplněných lehkou balsamickou notou. Při prvním potáhnutí je víno jemné, ale přesto živé a šťavnaté, s aromatickou vytrvalostí vzácné elegance.
Nejlépe se podává: dokonalý doplněk ke každodenní jídlu, hodí se k místním tradičním pokrmům, jako je polenta se sýrem a houbami.
 

345,- Kč
Shop
Albino Armani Valpolicella Ripasso, Classico Superiore DOC, 2018, 0,75l novinka Albino Armani Valpolicella Ripasso, Classico Superiore DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 14%)

Víno Valpolicella Ripasso je výsledkem tradiční techniky, která spočívá v nalití čerstvého vína Valpolicella do ještě teplých a sladkých výlisků Amarone a tím posílení jeho struktury, těla a chuti.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici  se měnící se odstíny rubínově červené barvy spojily do buketu, který připomíná ostružiny, zralé třešně a tmavé koření spolu s mátovými tóny. Svěží a dlouhý závěr je příjemně ovocný s nádechem tmavé čokolády. Zrání v dubových sudech zvyšuje jeho eleganci a rovnováhu.
Nejlépe se podává: je to elegantní společník pro chutné první chudy, jako jsou těstoviny s „boloňskou“ omáčkou, červené maso a vyzrálý sýr.

425,- Kč
Shop

Abruzzo

Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019,  CinqueSegni, 0,75l novinka Montepulciano d’Abruzzo DOC «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/AbruzzoAlk. 13,5%)

OdrůdyMontepulciano d’Abruzzo 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s granátovými odlesky. Intenzivní, perzistentní a ovocná vůně, se silnými tóny lesních plodů. Víno plné, dobře vyvážené, lehce tříslovité s čistou dochutí.
Nejlépe se podává: Vynikajíce se hodí ke všem typickým chodům italské tradiční kuchyně. Dobře se hodí k rizotům, těstovinám a vepřovému masu.

235,- Kč
Shop

Piemonte

Barbera D’Asti DOCG Superiore, 2017, 0,75l novinka Barbera D’Asti DOCG Superiore, 2017, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 14,5%)

Odrůda: Barbera 100%.
Barva: Intenzivní rubínová barva s červenými podtóny, výjimečně jasná a plná.
Aroma: Výrazné květinové aroma charakteristické pro tuto odrůdu. Aroma je zakončena vínovými a ovocnými vůněmi.
Chuť: je strukturovaná, hladká, čistá a harmonická: zatímco mladé víno má tendenci být poněkud hrubé, s převládající kyselostí a nervovými taniny.

255,- Kč
Shop
Nebbiolo Langhe DOC, 2018, 0,75l novinka Nebbiolo Langhe DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 14,5%)

Odrůda: Nebbiolo 100%.
Barva: Víno má světle rubínově červenou barvu s měděnými odstíny od zrání.
Aroma: Intenzivní aroma vanilky a fialky.
Chut’: je čistá a upřímná s příjemným taninem. Je harmonická a vyvážená s dochutí z granátového jablka.

299,- Kč
Shop
Barbaresco «Tradizione» DOCG, 2015, 0,75l novinka Barbaresco «Tradizione» DOCG, 2015, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 13,5%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%.
Barva: Víno vyznačuje se lesklou granátově červenou barvou s oranžovými odlesky.
Aroma: éterická, intenzivní s elegantním buketem.
Chuť: je plná, strohá, jemná a kulatá.
Zrání: Toto prestižní víno zráje trpělivě po dobu nejméně 24 měsíců v sudech ze vzácného dubu a dalších 12 měsíců v lahvi.

535,- Kč
Shop
Barolo «Tradizione» DOCG, 2014, 0,75l novinka Barolo «Tradizione» DOCG, 2014, 0,75l
( suchéItálie/PiemontAlk. 13,5%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%.
Charakteristika: Brilantní granátově červená barva s odstíny oranžové na okraji. Aroma je éterické a intenzivní, s typickou vůní sušené růže. Podle chuti je příjemně strohé, s elegantními taniny a dlouhým hořkým třešňovým závěrem.
Zrání: Tento „Král“ italských červených vín trpělivě zraje po dobu nejméně 30 měsíců ve velkých sudech ze slavonského dubu (115 HL) a v malých francouzských sudech. Poté víno zraje v lahvi po dobu dalších 8 měsíců.

835,- Kč
Shop
Barbaresco DOCG, Cantina Tomasso Gianolio, 2015, 0,75l Barbaresco DOCG, Cantina Tomasso Gianolio, 2015, 0,75l
( suchéItálie/Piemont14,0%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%.
Charakteristika: Véno má rubínovou barvu a elegantní vůni evokující okvětní lístky růží a zralé peckoviny. Je šťavnaté a velmi příjemné dochuti.

780,- Kč
Ask
Barolo D.O.C.G., Fratelli Revello, 0,75l Barolo D.O.C.G., Fratelli Revello, 0,75l
( suchéItálie/Piemonte15,5%)

Odrůdy: Nebbiolo 100%
Barolo je nejznámějším vínem v oblasti Piemonte, v severní Itálii. Nejvyšší apelace kvality a garance nejlepšího regionu/terroir potvrzuje status kategorie DOCG. Hluboká purpurová barva a silná fluidita zrcadlí velké víno. Aroma evokuje tóny višní v čokoládě, sušené švestky až kandované fíky. Dominující chuť ihned prozradí sílu peckového ovoce, se kterým je svázaná vyšší třísla a hořkomandlová chuť. Tyto taniny předurčují víno k dlouhému ležení. Krásné víno pro výjimečné příležitosti. Tento styl vína ocení skuteční znalci, kteří vědí, že starý kontinent nabízí jedinečná vína, která patří mezi Top vína z celého světa. Doporučujeme dekantovat.

1099,- Kč
Ask
Barbera d’Alba D.O.C., Fratelli Revello, 0,75l Barbera d’Alba D.O.C., Fratelli Revello, 0,75l
( suchéItálie/Piemont14,5%)

Odrůdy: Barbera
Tmavě rubínová barva a intenzivní aroma připomínající vůni vařených švestek a zralých ostružin potvrzuje silnou a uznávanou oblast Piemonte, ve které se rodí nejlepší červená vína Itálie. V chuti dominuje červené bobulové ovoce a pevné taniny. Víno příjemně osloví již nyní, ale také díky strukturovanějším taninům, může držet své místo ve sklepě i několik roků.

495,- Kč
Ask

Prosecco

Prosecco DOC Treviso Rosé Brut, Millesimato 2021, RIVALUCE, 0,75l novinka Prosecco DOC Treviso Rosé Brut, Millesimato 2021, RIVALUCE, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: Glera 90%, Pinot Nero 10%.

Obsah alkoholu: 11,5%.

Obsah cukru:  9 g/l.

Charakteristika: Světle růžová barva, střední intenzity. Intenzivní vůně ovoce, zejména jablka a bílých broskví, příjemné tóny červeného ovoce, například ostružin, lesních jahod a černého rybízu. Chut’ je svěží a živá, velmi příjemná, dobře strukturovaná a přetrvávající.

Nejlépe se podává: vynikající jako aperitiv, zajímavé ve spojení s plátky masa, uzeným masem, obecnými a vyzrálými sýry.

Teplota podávání: 6°C.

285,- Kč
Shop
RivaLuce Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG, Rive di San Pietro, 0,75l novinka RivaLuce Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG, Rive di San Pietro, 0,75l
( Extra BrutItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Charakteristika: Jasná, slamově žlutá barva se zelenými odlesky. Elegantní aroma s odstíny zeleného jablka, hrušky, limetky, květin, citrusových plodů. Velmi jemné a perzistentní bubliny. Vyvážená struktura. Harmonická a výjimečně chutná.
Nejlépe se podává: Vynikající po celou dobu přijímaní jídla.

485,- Kč
Ask
RivaLuce Prosecco DOC Treviso Millesimato 2021, Brut, 0,75l novinka RivaLuce Prosecco DOC Treviso Millesimato 2021, Brut, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.

Obsah cukru: 10 g/l.

Charakteristika: Světle žlutá se zelenými odlesky. Aroma má příjemné ovocné tóny, jako jsou hruška a bílá broskev, s pokročilejšími tóny chlebové kůry, vyplývající z dlouhého stárnutí. Chuť je svěží a šumivé, vyznačuje se příjemnou kyselinkou, jemnou a vyváženou notou a jemnou a příjemnou vůní kvasinek.

285,- Kč
Shop
RivaLuce Prosecco DOC Treviso Millesimato 2021, Extra Dry, 0,75l novinka RivaLuce Prosecco DOC Treviso Millesimato 2021, Extra Dry, 0,75l
( polosuchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Obsah cukru: 16 g/l.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Aroma je dobré intenzity, svěží, ovocná se zeleným jablkem. Chuť má květinové tóny s jemným nádechem akátových květů.

285,- Kč
Shop
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 2020, Brut, 0,75l novinka Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 2020, Brut, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: 100% Glera.

Obsah cukru: 10 g/l.

Charakteristika: Živá a intenzivní slámově žlutá barva. Široká a intenzivní aroma s nádechem růže, zeleného jablka a čerstvé hrušky, ovocí s bílou dužinou a citrusových plodů. Chuť je silná, vyvážená a vytrvalá, velmi slaná a minerální.

385,- Kč
Shop
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Extra Dry, Millesimato 2019, 0,75l novinka Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Extra Dry, Millesimato 2019, 0,75l
( polosuchéItálie/VenetoAlk. 11,5%)

Odrůda: Glera 100%.
Obsah cukru: 17 g/l.
Charakteristika: Živá a intenzivní slámově žlutá barva. Aroma je široké a intenzivní s nádechem akátových květů, zeleného jablka, ovocí s bílou dužinou, medu. Dlouhá a elegantní chut’ s dlouhým aromatickým závěrem.

385,- Kč
Shop
Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Brut, Cantina Colli del Soligo, 0,75l Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Brut, Cantina Colli del Soligo, 0,75l
( BrutItálie/Treviso11%)

Odrůdy: 100% Glera
Charakteristika: Hrozny pocházejí z vinic v obci Valdobbiadene. Barva je zářivě slámově žlutá. Jablka a hrušky prostupují svěží vůní. Dobře strukturované, suché Prosecco.
Zbytkový cukr: 9 g/l (suché).
Doporučujeme: podávat k čerstvým rybám. Skvěle také doprovodí předkrmy.
Doporučená teplota podávání: 4 — 6 °C.

369,- Kč
Ask
Prosecco Superiore Asolo DOCG, Cantina Colli del Soligo, Extra Brut, 0,75l Prosecco Superiore Asolo DOCG, Cantina Colli del Soligo, Extra Brut, 0,75l
( Ultra suchéItálie/Soligo11,5%)

Odrůda: 100% Glera.
Charkteristika: Hrozny pochází z oblasti Montello a Colli Asolano. Sběr hroznů probíhá výhradně ručně.
Skvělé jako aperitiv nebo společně s rybami.
Acidita: 5,5 g/l,
Zbytkový cukr: 4 g/l.

345,- Kč
Ask
Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Extra Dry, San Martino Vini, 0,75l Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, Extra Dry, San Martino Vini, 0,75l
( polosuchéItálie/Conegliano11,0%)

Výběr z hroznů ručně sbíraných na nejlepších vinicích v Conegliano- Valdobbiadene, pěstovaných tak, aby byly co nejvíce vystavené slunečním paprskům a teplotním výkyvům mezi dnem a nocí, což napomáhá jejich dozrávání a posiluje jejich aromatické vlastnosti. Výsledkem je produkt, jejž lze považovat za krále Prosecca.
Má výrazné svěží tóny po ovoci a broskvových květech.
Hodí se k rybám, těstovinám, rizotům a sýrům. Lze ho pít také jako aperitiv.

325,- Kč
Ask

Puglia

Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l novinka Malvasia Nera Salento IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Malvasia Nera 100%.
Charakteristika: Velice silná rubínově červená barva, intenzivní a přesvědčivé aroma s tóny třešní, obohacené o příjemné tóny hřebíčku. Víno s velice oblým tělem, s příjemně měkkým nádechem, nakonec se projevuje jako komplexní a zaujímá svou pozoruhodnou svěžestí.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 6-8 měsíců.
Nejlépe se podává: Hodí se k červenému masu, pečeně s pestrými omáčkami a středně zrálými sýry.

235,- Kč
Shop
Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava  0,75l novinka Negroamaro Puglia IGP «Poggio Pasano», 2021, Cantina Sava 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůdy: Negroamaro 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s fialovými odlesky; intenzivní, pikantní, ovocné aroma s tóny malých černých bobulí (černý rybíz a lesní plody). Středně plné, sametové. Vynikající rovnováha mezi svěžestí a výraznými chutěmi, s dlouhým závěrem.
Zrání: V amerických a francouzských dubových sudech po dobu 4-5 měsíců.
Nejlépe se podává: Vynikající s bohatými prvními chody, masem, obecně a středně zralými sýry.

235,- Kč
Shop
VIGNESALVE Negroamaro BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l novinka VIGNESALVE Negroamaro BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: 100% Organické Negroamaro.
Barva: Rubínově červené víno s granátovými odlesky.
Chut’: V ústech jsou cítit červené ovoce a středomořské bylinky s jemnými balzamickými tóny, černým pepřem a tabákem. Je teplé, obklopující a dobře vyvážené.

285,- Kč
Shop
VIGNESALVE Primitivo BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l novinka VIGNESALVE Primitivo BIO, Salento IGP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůda: Primitivo Bio 100%.

Charakteristika: Rubínově červené víno s fialovými tóny. Ve vůni převládají tóny červeného ovoce (třešeň, ostružiny) s květinovým nádechem růže, vanilky a muškátového ořechu. V ústech je teplé, dobře vyvážené se závěrem praženého kakaa.

340,- Kč
Shop
«Le Camarde» Negroamaro & Primitivo, Salento IGP, 2016, 0,75l novinka «Le Camarde» Negroamaro & Primitivo, Salento IGP, 2016, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Negroamaro 80%, Primitivo 20%.
Charakteristika: Mladé víno má intenzivní červenou barvu a chuť zralého červeného ovoce. S vývojem nabírá tóny lékořice a jalovce. Třísloviny jsou měkké a obklopující.

315,- Kč
Shop
ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l novinka ROSARÒ Negroamaro Rosé, Salice Salentino DOP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: 100% Negroamaro.
Charakteristika: Intenzivní a zářivě růžové víno. Elegantní aroma s květinovými a mořskými tóny. Chuť je plná a vyvážená s převládáním červeného ovoce.
Zrání: 3 měsíců v ocelových nádržích.

250,- Kč
Shop
«DieciAnni» Negroamaro, Salice Salentino DOC, 2018, 0,75l novinka «DieciAnni» Negroamaro, Salice Salentino DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůdy: Negroamaro s malým procentem (2–3%) Malvasia Nera.
Chrakteristika: Dlouhá macerace hroznů dává tomuto vínu intenzivní červenou barvu se silnými odstíny granátu. Chuť je  složitá a jemná. Pohybuje se od zralých červených džemů až po typické hořké mandlové tóny.
Zrání: 6 měsíců ve francouzských baricích.

250,- Kč
Shop
«DieciAnni» Primitivo Salento IGP, 2018, 0,75l novinka «DieciAnni» Primitivo Salento IGP, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůda: Primitivo 100%.
Charakteristika: Víno je intenzivní červené s výraznými purpurovými odstíny. Aroma bohatá a vytrvalá, se silným a elegantním buketem. V ústech uvolňuje náznaky lékořice.
Zrání: 3 měsíců ve francouzských baricích.

295,- Kč
Shop
«Terramare» Primitivo, IGP  Salento, 2017 novinka «Terramare» Primitivo, IGP Salento, 2017
( suchéItálie/PugliaAlk. 13%)

Odrůda: Primitivo 100%
Charakteristika: Intenzivní a komplexní víno rubínové barvy s fialovými odstíny. V aroma jsou přítomné tóny švestkového džemu, fialky, středomořských bylin a koření. V ústech je vyvážené, zralé a vytrvalé.
Zrání: 2 měsíce v baricích používaných jeden rok a 3 měsíce v lahvích.

195,- Kč
Shop
«Campo V» Primitivo di Manduria DOC, 2016, 0,75l novinka «Campo V» Primitivo di Manduria DOC, 2016, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 14%)

Odrůdy: Primitivo di Manduria 100%.
Charakteristika: Barva vína je rubínově červená s fialovým okrajem. Intenzivní aroma s nádechem třešní a ostružin, s tony matového tabáku, mírná kořenitost. Díky okořeněné chuti je toto víno sladké až k ústům, zakončuje se tóny kakaa a kávy.
Zrání: 12 měsíců v amerických a francouzských dubových barikách.

775,- Kč
Shop
«Ritardatario» Salice Salentino DOCG, 2016, 0,75l novinka «Ritardatario» Salice Salentino DOCG, 2016, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Negroamaro 80%, Malvasia Nera 20%.
Charakteristika: Velmi hustá rubínově červená barva. Intenzivní aroma, ovocná s nádechem třešní, švestek a granátového jablka, kořeněná a bylinná. Plné víno, teplé, chutné, s příjemnou čerstvou dochutí.
Zrání: 8–10 měsíců v použitých barikových sudech z amerického a francouzského dubu.

295,- Kč
Shop
«Ritardatario» Primitivo di Manduria DOP, 2018, 0,75l novinka «Ritardatario» Primitivo di Manduria DOP, 2018, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 14,5%)

Odrůda: Primitivo di Manduria 100%.
Charakteristika: Rubínově červená barva s tmavými fialovými tóny. Intenzivní, komplexní, ovocná aroma s tóny drobného červeného ovoce (třešně a ostružiny). Chut’ se sametovou strukturou a měkkou, teplou a docela tříslovou, s dobrou chuťově čichovou stálostí.
Zrání: 6-8 měsíců v použitých barikových sudech z amerického a francouzského dubu.

365,- Kč
Shop
«Poggio Pasano» Primitivo Puglia IGP, 2019, 0,75l novinka «Poggio Pasano» Primitivo Puglia IGP, 2019, 0,75l
( suchéItálie/PugliaAlk. 14%)

Odrůdy: Primitivo 100%.
Charakteristika: Intenzivní rubínově červená barva s fialovými odlesky. Aroma je intenzivní, ovocné (červené plody). Plné tělo, měkké, docela tříslové, harmonické. Připraveno k pití.

220,- Kč
Shop
Fanova Primitivo, Gioia Del Colle DOC, 2018, 0,75l Fanova Primitivo, Gioia Del Colle DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/Puglia14,5%)

Odrůda: Primitivo 100%.
Barva: intenzivní, rubínově červená.
Aroma: intenzivní, plná, voňavý buket.
Chuť: vyvážená, tělnatá chuť.
Nejlépe se podává: hodí se k pečeným masům, sýrům a salámům.

365,- Kč
Ask

Sardegna

Cannonau di Sardegna, D.O.C., Sella&Mosca, 0,75l Cannonau di Sardegna, D.O.C., Sella&Mosca, 0,75l
( suchéItálie/Sardegna14%)

Odrůdy: Cannonau di Sardegna 100%
Červené víno z tradiční odrůdy Cannonau. Barva vína je granátová s odlesky cihly. Aroma je květinové s tóny fialek a s nádechem sladkého koření a dřeva. V chuti je silné a opojné s dlouhým koncem s náznakem koření.
Vhodné k pokrmu: Výborné se všemi červenými masy, se zvěřinou nebo s vyzrálými sýry.

250,- Kč
Ask
La Cala Vermentino di Sardegna D.O.C., Sella e Mosca, 0,75l La Cala Vermentino di Sardegna D.O.C., Sella e Mosca, 0,75l
( suchéItálie/Sardegna13,5%)

Odrůdy: Vermentino di Sardegna 100%.
Bílé jiskrné víno odrůdy vermentino původem z ostrova Sardegna, pěstovaná na vinicích v blízkosti mořského pobřeží. Víno jemně zlatavé barvy se zelenkavými odlesky a elegantním ovocným aroma zelených jablek s pozadím květu akátu. Na chuti osvěžující s perzistentní kyselinkou, minerální s tóny jemného koření a mandlí. Elegantní v celé dé lce svého projevu.
Vhodné k pokrmu: Vynikající k plodům moře, k mořským rybám a k těstovinám s plody moře. Skvělé i jako aperitiv.

305,- Kč
Ask

Sicilia

Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l novinka Pinot Grigio Terre Siciliane IGT, «Amami», 2020, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 12,0%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se zlatými odlesky. Intenzivní a vytrvalé aroma, komplexní, s ovocnými a bylinnými vůněmi, s tóny vanilky a muškátového oříšku. Ovocné a minerální, střední tělo, kulaté a dobře vyvážené. Závěr je dlouhý, čistý, pikantní a přesto jemný.
Nejlépe se podává: Dobře se kombinuje s bohatými chody, bílým masem a sýrem. Vynikajíce se hodí k rybí polévce a pečeným rybám.

285,- Kč
Shop
Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l novinka Nero D’Avola Sicilia DOC, «Amami», 2019, CinqueSegni, 0,75l
( suchéItálie/SiciliaAlk. 13,0%)

OdrůdyNero d’Avola 100%.
Charakteristika: Tmavě červená barva s fialovými odstíny. Vůně má ovocné tóny od lékořice až po bobule. Chuť má dobrý základ a jemné třísloviny. Dobrá délka se spíše ovocným závěrem.
Nejlépe se podává: Dobře se hodí k luštěninám, houbám a chutnému masu.  Dokonale se kombinuje s krůtími a grilovanými žebry. Zkuste ho také s asijským jídlem.

285,- Kč
Shop
Regaleali Bianco, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l Regaleali Bianco, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l
( suchéItálie/Sicilia12%)

Odrůdové složení: Inzolia (43%), Grecanico (24%), Catarratto (20%), Chardonnay (13%)
Bílé svěží a jiskrné víno produkované z tradičních sicilských odrůd. Barva je zelenkavá se žlutými odlesky. Aroma je spíše ovocné s tóny zralého žlutého ovoce. V chuti je jemné s příjemnou kyselinkou a ovocnou dochutí.
Gastro párování: ryby, plody moře, antipasti, saláty.

295,- Kč
Ask
Regaleali Nero d´Avola, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l Regaleali Nero d´Avola, DOC Sicilia, Tasca d´Almerita, 0,75l
( suchéItálie/Sicilia14%)

Odrůdy: Nero d´Avola 100%.
Klasické červené víno Sicílie s rubínovou barvou s odlesky fialové. Aroma připomíná vyzrálé třešně a jiné bobulové ovoce. V chuti je středně plné a osvěžující s nádechem sladkého koření a ovoce.
Gastro párování: pasta, pizza, lehké pokrmy na bázi masa, středně zralé sýry.

295,- Kč
Ask

Toscana

Chianti Classico DOCG, 2016, 0,75l novinka Chianti Classico DOCG, 2016, 0,75l
( suchéItálie/ToskanaAlk. 13,5%)

Odrůdy: Sangiovese 90%, Merlot, Colorino.
Charakteristika: Hluboké rubínově-červené víno. Svěží a živé v nosu, s vůní maraské třešně, granátového jablka, tóny fialek a koření. Chuť je vyvážená, hladká, s jemnou tříslovinou a dlouhou harmonickou dochutí.
Zrání: 12 měsíců ve velkém dubovém sudu a nerezových tancích.

385,- Kč
Shop
Armata dell’Aiola, Toscana IGT, 2016, 0,75l novinka Armata dell’Aiola, Toscana IGT, 2016, 0,75l
( suchéItálie/ToskanaAlk. 12,5%)

Nové červené víno v portfoliu Aiola: směs Sangiovese z kopců Aioly s Merlotem z vinic vinařství.
Odrůdy: Sangiovese 70%, Merlot 30%.
Charakteristika: Víno má krásnou intenzitu rubínově-červené barvy. Aroma příjemné a prudké tóny čerstvého červeného ovoce. Chuť je v plném souladu s aroma, přitahující bujným červeným ovocem, opouští pusu s čistým a svěžím, s lahodnou květovou dochutí.
Zrání: 12 měsíců v nerezových tancích.

325,- Kč
Shop

Trentino-Alto Adige

Albino Armani Pinot Nero «Santa Lucia», 2020, 0,75l Albino Armani Pinot Nero «Santa Lucia», 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Hory v Trentinu jsou ideálním prostředím pro pěstování této révy, která se vyznačuje vrozenou elegancí. Pinot Nero vyžaduje velkou péči jak na vinici, tak ve sklepě, aby získalo vynikající víno, které je ve sklenici snadno rozpoznatelné pro jeho typický granátový odstín granátu.
Odrůdy: Pinot Nero 100%.
Charakteristika: Toto zajímavé víno uvolňuje komplexnost pocitů. Jeho hřejivá a hedvábná textura nabízí vůni drobného červeného ovoce a dřeviny, která se vyvíjí v mistrovské dílo z not balzamiku, lanýžů a lékořice.
Na patře je svěží, elegantní a dobře vyvážené, připomínající typický buket této odrůdy.
Nejlépe se podává:pečené a středně zralé sýry. Může vyzdvihnout vegetariánská jídla a pokrmy z tuňáka neobvyklým způsobem.

355,- Kč
Shop
Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Rosé «Vallagarina», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Toto víno se získává ze směsi červených hroznů pěstovaných v jižní části údolí Adige. Drsné horské klima zde zmírňuje nedaleké Gardské jezero, které nám nabízí ovocná a svěží vína.
Odrůdy: směs červených hroznů.
Charakteristika: Typická světle růžová barva předchází chuti, kterou najdete ve sklenici: malé červené ovoce, černý rybíz a lesní jahody zvláště. Chuť je hladká a jemná, v příjemném kontrastu se svěžím a minerálním dokončením.
Nejlépe se podává: extrémně příjemné a neobvyklé jako aperitiv, je to velmi univerzální víno. Zkuste si ho s chutnou pizzou.

275,- Kč
Shop
Albino Armani Gewürztraminer «Crosano», Trentino DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Gewürztraminer «Crosano», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 13%)

Mezi horami v oblasti Trentino Alto Adige, kde je klima svěží a větrné, nachází tato réva ideální podmínky, díky čemuž vzniká jasné víno s pochopitelným a vytrvalým buketem.
Odrůdy: Gewürztraminer 100%.
Charakteristika: Velmi aromatické a elegantní  víno, s vůní tropického ovoce, růží, koření a medu. Hladké a sametové v ústech, vytrvalé a s dlouhou dochutí.

 

415,- Kč
Shop
Albino Armani Chardonnay «Capitel», Trentino DOC, 2020, 0,75l Albino Armani Chardonnay «Capitel», Trentino DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Chardonnay je mezinárodní odrůda francouzského původu, která v Trentino Alto Adige našla ideální prostředí pro vyjádření svého potenciálu v elegantních a dobře strukturovaných vínech.
Odrůdy: Chardonnay 100%.
Charakteristika: Jeho sytá zlatožlutá barva předjímá širokou škálu vůní, od bílých květů po ovocné tóny, jako jsou zralá jablka, mandle a vlašské ořechy. Chuťově připomíná suché ovoce a med, vyvážené skvělou svěžestí. Chuťové zakončení je minerální, s lehkou příchutí pazourku.
Nejlépe se podává: zajímavý a rafinovaný aperitiv. Vynikající víno k mořským plodům a chutným sýrům a také asijské a fúzní kuchyni. Může také příjemně překvapit v kombinací s kořeněnými pokrmy.
Teplota podávání: 6-8 ° C.

295,- Kč
Shop
Albino Armani Sauvignon «Campo Napoleone», Trevenezie IGT, 2020, 0,75l Albino Armani Sauvignon «Campo Napoleone», Trevenezie IGT, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto Adige12,5%)

Toto víno Sauvignon Campo Napoleone je pro lidi, kteří milují intenzivní aromatické chutě. Jeho pozoruhodná podstata se dobře vnímá již při víření vína ve sklenici, kde ukazuje svou rozkoš.
Odrůdy: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Vůně je typická pro tuto révu: rajský list, zelený pepř, šalvěj a bezinky. Chuť je bohatá, obsáhlá a jasná s minerální dochutí.
Nejlépe se podává: vynikající jako aperitiv, ideálně doplňuje pokrmy na bázi zeleniny, zejména chřestu, těstoviny s omáčkou „pesto“ a rizoto z mořských plodů.

335,- Kč
Shop
Albino Armani Pinot Grigio «Corvara» Valdadige DOC, 2019, 0,75l novinka Albino Armani Pinot Grigio «Corvara» Valdadige DOC, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

V jižní části Valdadige je klima charakteristické intenzivními teplotními změnami a stálými větry. Tyto klimatické podmínky spolu s velkými zkušenostmi vinařů Cantina Albino Armani z něj činí ideální místo pro pěstování Pinot Grigio. Roky výzkumu této odrůdy umožnily vinařů dosáhnout dokonalosti.
Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva se světlými popelově šedými tóny typickými pro Pinot Grigio. Vůně je zajímavá, s intenzivními tóny limetky, hrušky a aromatických bylin, jako je máta a šalvěj. Příchuť je slabá a komplexní, svěží a vytrvalá.
Nejlépe se podává: díky své svěžesti je dokonalým společníkem pro letní pokrmy, od středomořských těstovin po ryby, stejně jako pro bílé maso s aromatickými bylinkami.

335,- Kč
Shop
Teroldego Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l Teroldego Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůda: Teroldego 100%.
Barva: Barva vína je intenzivně červená.
Aroma: má zajímavé tóny listů černého rybízu a zralých švestek.
Chut’: Svěží, bohatá chuť, hladká a dlouhá dochuť. Osnova je vyvážená: ovocně červená s vynikající pitností, s čistými minerálními tóny, vyrobená pro ty, kteří milují elegantní vůně a pravou chuť.

260,- Kč
Shop
Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l novinka Chardonnay Vignetti Delle Dolomiti, IGT, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto AdigeAlk. 12,5%)

Odrůda: Chardonnay 100%.
Barva: Slámově žlutá s zelenými odlesky.
Aroma: Ve vůně na začátku okamžitě ucítíte zlaté jablko, ananas a bílé květy, poté voňavé byliny.
Chut’: V ústech je vždy příjemně svěží, ovocné, s vytrvalostí, která vám dodá dlouhý a příjemný závěr. Svěží chuť s ovocnými a minerálními tóny: moderní klasika vycházející z nejlepší řemeslné tradice údolí Trentino.

260,- Kč
Shop
Chardonnay Vigneti Delle Dolomiti, IGP, Santa Margherita, 0,75l Chardonnay Vigneti Delle Dolomiti, IGP, Santa Margherita, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto Adige12,5%)

Odrůdy: Chardonnay 100%
Víno světle žluté barvy s odlesky zelené . Zahradní vůně s tóny květin, citrusových plodů a čerstvého ovoce. Velmi svěží s vynikající kyselinkou.
Gastro: Vynikající jako aperitiv. Ideální s plody moře, k salátům, těstovinám nebo k rissotu na bázi ryb nebo plodů moře. Ke světlým masům a vařeným nebo grilovaným rybám.

285,- Kč
Ask
Pinot Grigio “Valdadige” D.O.C., Santa Margherita, 0,75l Pinot Grigio “Valdadige” D.O.C., Santa Margherita, 0,75l
( suchéItálie/Trentino-Alto Adige12,5%)

Odrůdy: Pinot Grigio 100%
Horské víno s jasnou jiskrou a lehkou barvou, s jemným podmanivým aroma citrusových plodů, lipového květu a lučního medu. Na chuti svěží, s pikantní živou kyselinkou a velmi kultivovaným projevem. Velmi oblíbené víno díky své vyváženosti a eleganci.
Vhodné k pokrmu: Vynikající jako aperitiv. Ideální s plody moře, k salátům, k těstovinám nebo k risottu na bázi ryb nebo plodů moře. Ke světlým masům a vařeným nebo grilovaným rybám.

395,- Kč
Ask

Veneto

Albino Armani Pinot Grigio, Friuli Grave DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Pinot Grigio, Friuli Grave DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Tento elegantní a pronikavý Pinot Grigio se exkluzivně nachází mezi bílými kameny oblasti „Grave“ v regionu Friuli Venezia Giulia. Volba Albino Armani produkovat jen několik hrozen na vinnou révu umožňuje tomuto vínu se chlubit svou plnou expresivitou.
Odrůdy: Pinot Grigio 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva, intenzivní a charakteristické aroma připomínající hrušky a zralá jablka. Vyvíjí se do vůně suchého sena a opečených mandlí. Chuť je svěží a minerální, stejně jako země, ze které pramení.
Nejlépe se podává: Vynikající jako aperitiv. Vynikajíce se hodí k čerstvým letním pokrmům a k vegetariánské kuchyni.

295,- Kč
Shop
Albino Armani Valpolicella Classico Superiore DOC «Egle», 2018, 0,75l novinka Albino Armani Valpolicella Classico Superiore DOC «Egle», 2018, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,0%)

Toto víno je autentickou ukázkou terroiru vysokých kopců v Marano v oblasti Valpolicella Classico. Právě zde jsou sopečná půda a svěží podnebí s intenzivními změnami teplot rozhodujícími přírodními prvky, které zvyšují její elegantní podstatu.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici je rubínově červená barva jasná a rafinovaná, aroma je svěží jako čerstvý vzduch z kopců, z nichž toto víno pramení, připomíná vůni červeného ovoce, švestek a cyklámenu, doplněných lehkou balsamickou notou. Při prvním potáhnutí je víno jemné, ale přesto živé a šťavnaté, s aromatickou vytrvalostí vzácné elegance.
Nejlépe se podává: dokonalý doplněk ke každodenní jídlu, hodí se k místním tradičním pokrmům, jako je polenta se sýrem a houbami.
 

345,- Kč
Shop
Albino Armani Lugana DOC, 2020, 0,75l novinka Albino Armani Lugana DOC, 2020, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 13,5%)

Historie Lugana je silně spojena s jižní částí jezera Garda, která je naštěstí ovlivněna jemným, ale neustálým vánkem. Vinice rostoucí na terénech blízko jeho břehů se živí minerálními látkami obohacujícími hrozny Turbiana jedinečnými vlastnostmi.
Odrůdy: Turbiana 100%.
Charakteristika: Slámově žlutá barva. V aroma mužete cítit vůně citrusů a aromatických bylin, jako je šalvěj a máta. Chuťově je dobře strukturované, podporované živou kyselostí a zajímavou šťavnatostí.
Nejlépe se podává: Velmi oceňováno jako aperitiv. Dokonale se hodí k pokrmům z ryb, zejména ke sladkovodním rybám, jako je tradiční „akvarel“ nebo pstruh z jezera Garda.

335,- Kč
Shop
Albino Armani Sauvignon, Friuli Grave DOC, 2019, 0,75l novinka Albino Armani Sauvignon, Friuli Grave DOC, 2019, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia GiuliaAlk. 12,5%)

Sauvignon jsou hrozny původně z Loiry ve Francii. Jeho název pochází ze slova „sauvage“, což odkazuje na divokou révu, ze které byl vytvořen. Tato odrůda dává to nejlepší na volných půdách, bohatých na kameny a štěrk, dává přednost chladnému podnebí s extrémními teplotními změnami.
Odrůda: Sauvignon Blanc 100%.
Charakteristika: Jeho charakteristickým rysem je aromatická polyfonie odhalující vůně růžového grapefruitu, tropického ovoce a magnólie. V ústech je energické a zářivé, s dlouhou aromatickou stálostí, která připomíná stejné ovoce. Závěr má příjemnou minerální notu.
Nejlépe se podává: rafinované a čerstvé jako aperitiv, ideální k smaženým rybám, syrovým jídlům, mořským lanýžům a ústřicím. Perfektní také k rizotu a omeletě s aromatickými bylinkami.

325,- Kč
Shop
Albino Armani Valpolicella Ripasso, Classico Superiore DOC, 2018, 0,75l novinka Albino Armani Valpolicella Ripasso, Classico Superiore DOC, 2018, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 14%)

Víno Valpolicella Ripasso je výsledkem tradiční techniky, která spočívá v nalití čerstvého vína Valpolicella do ještě teplých a sladkých výlisků Amarone a tím posílení jeho struktury, těla a chuti.
Odrůdy: Corvina, Corvinone a Rondinella.
Charakteristika: Ve sklenici  se měnící se odstíny rubínově červené barvy spojily do buketu, který připomíná ostružiny, zralé třešně a tmavé koření spolu s mátovými tóny. Svěží a dlouhý závěr je příjemně ovocný s nádechem tmavé čokolády. Zrání v dubových sudech zvyšuje jeho eleganci a rovnováhu.
Nejlépe se podává: je to elegantní společník pro chutné první chudy, jako jsou těstoviny s „boloňskou“ omáčkou, červené maso a vyzrálý sýr.

425,- Kč
Shop
Amarone Della Valpolicella DOCG, 2017, 0,75l novinka Amarone Della Valpolicella DOCG, 2017, 0,75l
( suchéItálie/VenetoAlk. 15%)

Odrůdy: Corvina, Rondinella, Molinara.
Barva: Víno je tmavě červené, neprůhledné a plné. Odstíny granátu obohacují jeho barvu a dodávají mu atmosféru tajemné přitažlivosti.
Aroma: Jeho aromatický profil je teplý, bohatý a lákavý.
Chut’: Chuťově přesvědčí toto víno svou harmonickou jemností a velkou expresivní silou.
Zrání: Po fermentaci zraje v dubových sudech 12 měsíců a poté odpočívá v lahvích dalších 12 měsíců.

799,- Kč
Shop
DUE UVE Delle Venezie, IGT, BERTANI, 0,75l DUE UVE Delle Venezie, IGT, BERTANI, 0,75l
( suchéItálie/Friuli Venezia Giulia12%)

Odrůdové složení: Pinot Grigio, Sauvignon Blanc
Víno slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Typicky bohaté aroma odrůdy Sauvignon blanc s tóny zralých broskví, citrusů, šalvěje, zeleného pepře a bezového květu. Pinot naopak dominuje chuti. Je vyvážené a velmi osvěžující se skvělou a živoucí kyselinkou.

275,- Kč
Ask
Valpolicella Ripasso DOC, BERTANI, 0,75l Valpolicella Ripasso DOC, BERTANI, 0,75l
( suchéItálie/Veneto13,5%)

Odrůdové složení: Corvina, Merlot, Rondinella
Ripasso je prastará metoda výroby vína, která nechá vzniknout komplexní a strukturovaná vína. Barva vína je fialková s rubínovými odstíny. Aroma je výrazné s tóny zralého bobulového ovoce, ostružin, černého rybízu a zralých černých třešní. V chuti je vyvážené, živé a plné s delším koncem.
Gastro: pečená masa, houby, výraznější těstovinová jídla, risotto

395,- Kč
Ask
Bardolino Chiaretto D.O.C., Cantina GORGO, 0,75l Bardolino Chiaretto D.O.C., Cantina GORGO, 0,75l
( suchéItálie/Veneto12,5%)

Odrůdové složení: Corvina, Molinara, Rondinella
Jemné růžové víno s lehkým odleskem třešňové barvy. Aroma čerstvého zralého ovoce. V chuti je lehké a svěží s příjemnou kyselinkou a hladkým závěrem.
Gastro párování: saláty, zelenina, aperitiv.

235,- Kč
Ask
Otevírací doba

Po — Pá  10:00 – 20:00
Sobota  11:00 – 20:00
Neděle Zavřeno

Kontakty

+420 222 365 570
info@vinotekaandre.cz

Adresa


Petržílkova 2589/19
158 00 Praha 5

 


Sdílet

Galerie

Galerie